/

Amazon, Teslimat Robotu Scout İçin Saha Testlerini Sonlandırıyor

Amazon, otonom teslimat robotu Scout’un saha testlerini sonlandırıyor. Şirket bazı yönlerin müşteri ihtiyaçlarını karşılamamasının ardından programı yeniden yönlendiriyor.

Scout’un ilk testleri, Ocak 2019’da Washington eyaletinin bir mahallesinde teslimat yapmayı içeriyordu. Soğutucu boyutlu, kaldırımda dolaşan robot için yapılan testler daha sonra Atlanta, Georgia, Irvine, California, Franklin ve Tennessee’ye genişletildi.

Müşteriler ürünleri normalde olduğu gibi sipariş etti ve paketleri ya yerel işletmelerde kiralanan alandan gönderilen Scout tarafından ya da bir Amazon iş ortağı taşıyıcısı tarafından teslim edildi.

Amazon’un web sitesinde haziran ayında yayımlanan bir gönderiye göre, robotun gelişimi “hizmetin çeşitli yönlerini iyileştirmemize yardımcı olan müşterilerle devam eden bir iş birliğidir.”

Amazon sözcüsü Alisa Carroll Supply Chain Dive’a yaptığı açıklamada, “Scout için yaptığımız sınırlı saha testimiz sırasında benzersiz bir teslimat deneyimi yaratmaya çalıştık, ancak geri bildirim yoluyla programın müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamayan yönleri olduğunu öğrendik. Sonuç olarak, saha testlerimizi sonlandırıyor ve programı yeniden yönlendiriyoruz. Bu geçiş sırasında çalışanlarımızı deneyim ve becerilerine en uygun rollerle eşleştiriyoruz.” dedi.

Saha testlerinin sona erdiğini ilk bildiren Bloomberg’e göre, dünya çapında yaklaşık 400 kişi Scout üzerinde çalışıyordu.

Bir yanıt yazın