//

Twitter Sosyal Ticaret Kapılarını Aralama Yolunda

Twitter, geniş alışveriş desteğinin bir parçası olarak tweet’lerdeki yeni ürün görüntüleme kartlarını test etmeye başladı.

Platformlar, sosyal ticaret kapılarının kapanmaması için yeni alışveriş seçeneklerini ve araçlarını test etmeye devam ediyor. Instagram, TikTok ve Pinterest muhtemelen en belirgin sosyal alışveriş hedefi uygulamaları olsa da Twitter da Profesyonel Profillerdeki Mağaza için yeni ürün görüntülü reklamlar ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli yeni ticaret entegrasyonları üzerinde çalışıyor.

Twitter’ın bir sonraki büyük alışveriş gelişimi, markaların yeni ürünleri öne çıkarmasını ve Twitter kullanıcılarını Mağaza ve ürün teşhir listelerine yeniden yönlendirmesini sağlayacak tweet’lerde yeni ürün kartları olacak gibi görünüyor.

Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong tarafından paylaşılan bu örneklerde görebileceğiniz gibi, Twitter, bir tweet’e ekleyebileceğiniz çeşitli farklı ürün kartları üzerinde çalışıyor ve bu kartlar daha sonra kullanıcıları doğrudan ürün listenizi ziyaret etmeye yönlendiriyor. Belirtildiği gibi, Mağaza ögesi, yakın zamanda markalara daha fazla işlevsellik sağlamak için bir analiz güncellemesi de alan Twitter’ın Profesyonel Profil teklifinin bir parçası. Mağaza modülü, e-Ticaret markaları için, profil ziyaretçilerinize kaydırılabilir bir ekranda tekliflerinizi sunabileceğiniz bir vitrin ögesi sağlar.

Bu yeni kart seçenekleri, uygulamada ürün tanıtımını kolaylaştıracak. Ürünler için yeni reklam araçlarıyla birlikte, daha fazla alışveriş keşfini artırmaya ve uygulamadaki alışılmış davranışları değiştirmeye de yardımcı olabilir.

Uygulama içi alışverişin önemli bir faaliyet haline geldiği Çin; sosyal trendlerinin öncülüğünü yaparken, Batılı sosyal platformlar, şu anda Çinliler arasında önemli bir doğrudan satın alma seçeneği olan canlı akış alışverişi de dahil olmak üzere direkt alışveriş deneyimlerini uygulamak istiyor. Ancak Batılı kullanıcılar için bu özellik pek ilgi çekici olmamış gibi görünüyor. Meta kısa süre önce canlı akış alışverişini azalttı ve TikTok da sınırlı tüketici ilgisi nedeniyle planlarıyla geri adım atmak zorunda kaldı.

Aylin Aşkın

Dijital platformlar insanın kişisel ve mental gelişimi için günümüzde pragmatik yaklaşıldığında insanı bir üst seviyesine davet eden bir hal aldı.O İnsanın gelişim üzerine kendisine çizdiği görünmez sınırları dijitalin doğru kullanımı ile aşabileceğine inanıyor.Onun sloganı ise "Dijital ile kendini sınırlarının çok ötesinde bulacaksın."

Bir cevap yazın