/

Reddit, Reklam Yöneticisine Yeni Araçlar Ekliyor

Reddit, reklam işini geliştirmeye ve reklam ortakları için daha fazla değerlendirme sağlamaya devam ederken, Reklam Yöneticisi seçeneklerinde, işletmelerin kampanyalarını başlatması ve doğru hedef kitlelere ulaşmasını kolaylaştıracak büyük bir güncelleme duyurdu.

Reddit’te reklam vermek için ziyaret edilen kayıt sayfası.

Öncelikle Reklam Yöneticisi’ne, reklamla ilgili destek için Reddit yardım ekibine doğrudan bağlantı sağlayacak yeni bir canlı sohbet ekliyor.

Tabii ki Reddit, alandaki daha büyük uygulamalardan çok daha az reklam müşterisine hizmet ediyor, ancak Reddit kampanyalarınızı doğru yola sokmanıza yardımcı olabilecek değerli bir mecra.

Reddit ayrıca, kampanya performanslarını ölçmek için Reddit Pixel’in nasıl entegre edileceğine dair rehberlik sağlayacak yeni bir Pixel Helper aracıyla sitenizde veri takibi kurma konusunda yardım sağlamaya çalışıyor.

Bunlara ek olarak Reklam Yöneticisi kullanıcı arayüzünde aşağıdakiler de dahil olmak üzere gelen güncellemeler:

  • Kitle Yöneticisi

Reddit’in yeni Kitle Yöneticisi aracı, reklamverenlerin kampanyalar genelinde kitleler oluşturmasına, düzenlemesine, silmesine ve yeniden kullanmasına olanak tanıyacak.

  • Paylaşım Kitaplığı

Reddit, tüm reklam kreatiflerinizi tek bir yerde saklayan ve reklam içeriğini yönetmeyi ve yeniden kullanmayı kolaylaştıran yeni bir Posta Kitaplığı da ekledi.

  • Reklam Düzenleme

Reklamverenler artık mevcut reklamlarını ‘Reklamı Düzenle’ sayfasında güncelleyerek süreci kolaylaştırabilir.

  • Güncellenmiş Performans Tahminleri

Reddit, reklamverenlere reklam grupları için gösterim ve tıklama tahminlerinin yanı sıra tahmini kitle erişimi sağlamak için Tahminler aracını da yeniden tasarladı. Güncellenmiş gezinme, yenilenmiş bir kayıt sayfası ve yenilenmiş metrikler ekranı da dahil olmak üzere bazı kullanıcı arayüzü değişiklikleri yapıldı.

Son olarak Reddit, hedefleme seçeneklerini genişletti:

“Reklamveren talebine yanıt olarak, Reddit Reklam Yöneticisi’ne 1000’den fazla yeni hedeflenebilir topluluk ekledik. Bu, çok çeşitli reklamverenlerle en alakalı Reddit topluluklarını birleştirmeye yönelik devam eden çabaların bir parçası.”

Reddit toplulukları son derece etkileşimli ve çok çeşitli konuları kapsar. Hedefleme seçenekleri olarak bu kitle gruplarından daha fazlasına sahip olmak, ilgili kampanyalar ve promosyonlarla uygulamadaki doğru kişilere ulaşmak için daha fazla kapasite sağlayacak.

Reddit, diğer bazı uygulamaların kullanıcı sayısına sahip olmasa da (şu anda günlük 50 milyon aktif kullanıcı), bir araştırmaya göre, daha güçlü topluluk faydaları sağlıyor. Topluluk oluşturma ve katılımın önemli yönlerinde diğer tüm uygulamalardan daha iyi performans gösteriyor. Redditörler, uygulamadaki önemli kitlelerle bağlantı kurmak için yeni fırsatlar sağlayabilecek ilgili topluluklarla etkileşime giren markalara da açık. Reddit’e reklam vermeyi düşünüyorsanız, şu anda en son reklam araçlarını ve güncellemelerini test etmek için ücretsiz reklam kredisi sunuyor.

Tutku Oza Topçu

İletişim, doğru bilgi ve nitelikli haberin ancak bilinçli kişiler ile var olacağını düşünen ve bu amaç doğrultusunda değer üretmeyi kafasına takmış meraklı bir ruh.

Tutku'nun dijitaliyidir için sloganı, "dijital, ancak bilinçli kişilerle iyidir" oldu.

Bir cevap yazın