/

Instagram Yeni Reklam Özelliklerini Test Ediyor

Instagram, gelir alımını yükseltmek ve markalar için yeni fırsatlar sağlama umuduyla yeni reklam seçeneklerini test ettiğini duyurdu.

İlki ‘Keşfet’ kısmına geliyor. Keşfet’in ilk sayfasının akışı artık bir reklam birimi gösterecek.

Görselde görüldüğü üzere reklam oldukça büyük. Instagram, tüm bu yeni Keşfet reklamlarının bu kadar belirgin bir şekilde öne çıkıp çıkmayacağını netleştirmedi.

İkincisi ve belki de en önemlisi profil akışına gelecek reklamlar. Geçmişte, kullanıcılar için profil sayfaları tamamen reklamsızdı. Ancak yeni başlayan testler ile bu durum da değişiyor.

Bir kişinin profilini ziyaret edip gönderilerden birine dokunup aşağı doğru inmeye başladığınızda artık profil akışında reklamlarla karşılaşacaksınız. Instagram, “içerik oluşturucuların profil akışlarında görüntülenen reklamlardan ek gelir elde edebileceklerini” söyledi. Ancak bu özellikle şimdilik yalnızda ABD’li belirli içerik oluşturucuları için geçerli.

Son olarak, Instagram hem özet akışında hem de Hikayeler’de kullanılabilecek AR (Artırılmış Gerçeklik) reklamlarının açık beta sürümünü başlattı.

Instagram’ın Spark AR platformunda yerleşik AR reklamları, kullanıcıları evlerinde sanal mobilya konumlandırmayı veya uygulamada bir arabayı test etmeyi de içerebilecek reklam içerikleriyle etkileşime davet edecek.

Meta:“İşletmelere bugün daha kişiselleştirilmiş ve sürükleyici deneyimler yaratmaları için araçlar vererek, performanslarını artırmalarına ve meta veri deposuna hazırlanmalarına yardımcı olacağız.”

Arda Yardımsever

Kürselleşmiş dünyanın içine doğan bir Z kuşağı. Dil bilime olan ilgisi sayesinde dünya vatandaşlığı pasaportunu doğuştan alan biri.

Arda’nın dijitaliyidir için sloganı “dijital eğer siz dünyaya açıksanız iyidir” oldu…

Mail: arda@dijitaliyidir.com

Bir yanıt yazın