/

Twitter ‘Durum’ Seçeneklerini Test Ediyor

Twitter, bir dizi tweet durum göstergesi geliştiriyor, bu da tweetlenmiş mesajınıza başka bir öge eklemek için basit bir yol sağlayacak. Bu yeni özellik anlam ve niyeti daha iyi iletmeye yardımcı olabilir.

Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong tarafından paylaşıldığı üzere, test aşamasındaki Twitter durum seçeneklerinin şu anki listesi:

Olası durum uyarıları trend sözler ve popüler etkinliklerin bir karışımından oluşuyor. Yalnız kullanıcılar kendi durumlarını oluşturamayacak ve bu hazırlardan kullanmaları gerekecek.

Twitter, bir süredir durum göstergelerini, Wong’un temmuz ayında tweetlediği orijinal durum seçenekleri listesiyle test ediyor.

Gördüğünüz gibi, bir Durum eklediğinizde, tweetinizin üstünde ve kullanıcı adınızın altında görüntülenerek mesajınıza anında durum eklenecektir.

Ayrıca durum göstergeleri aranabilir ve dokunabilir, bu da sizi aynı aktiviteyi uygulayan tüm tweetlerin bir listesine götürecektir.

Twitter, durum formatını 2018’den beri test ediyor.

Bu aşamadaki fikir, kullanıcıların katıldıkları etkinlikleri listelemelerine yardımcı olmak gibi görünüyor. Durum göstergesi bunu kolaylaştıracak ve aynı zamanda insanların söz konusu olay etrafında bağlantı kurmasına yardımcı olacak.

Bir cevap yazın