/

İsviçre’deki McDonald’s Şubesi Bitcoin ile Ödeme Alacak

İsviçre’nin Lugano şehrindeki bir McDonald’s şubesi, Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıkladı.

Gün geçtikçe hayatımıza dahil olan kripto paralar, bugün bazı markalar tarafından ödeme konusunda kabul görse de henüz tam anlamıyla bir yaygınlaşmadan bahsedemeyiz. Özellikle USDT ve Bitcoin ile ödeme yapılmasına müsaade eden bu yeni ödeme sistemi, İsviçre’nin önemli finans, iş ve bankacılık merkezlerinden olan Lugano şehrinde giderek yaygınlaşıyor. Geride bıraktığımız günlerde NFT sergisi düzenleyen ünlü fast-food şirketi McDonald’s’ın Lugano’daki bir şubesi Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini duyurdu.

Lugano şehri, kripto para ödemeleri konusunda öncülük yapmakla kalmayıp bu ay sonunda Avrupa’nın en önemli kripto para organizasyonlarından birine ev sahipliği de yapacak. Görünen o ki ünlü fast-food zincirinin kripto para ile ödeme uygulaması için pilot şehir olarak Lugano’yu seçmesi bir tesadüf değil. İlerleyen günlerde McDonalds’ın uygulama içi siparişlerde de kripto para ile ödeme kabul edeceği düşünülüyor.

Kripto konusunda Lugano’nun CV’sine baktığımızda Mart 2022’de Bitcoin, Tether ve LVGA token’larını yasal ihale olarak kabul ettiğini görüyoruz. Aynı zamanda Lugano’nun teknolojik ve yelpazesi geniş ödeme sistemine; park ödemeleri, eğitim ve kamu gibi hizmetlerde halihazırda kullanılan kripto parayı McDonals’ın da kabul etmesiyle yemek sektörü de eklendi.

Bir yanıt yazın