/

Disney+, Playstation 5 için Uygulamasını Çıkardı!

Disney+, 4K HDR (Yüksek Dinamik Aralık) akışı sağlayabilen PlayStation 5 konsolunda yerel bir uygulama geliştirerek yeniden hizmete başladı. Şirket ayrıca Disney+’ın Latin Amerika aboneleri için yayın hizmeti olan Star+’ı da ayrı bir uygulama olarak yeniden başlattı.

Önceden PS4 ile de uyumlu olması için tasarlanan eski Disney+ uygulaması ile PS5 kullanıcıları çeşitli sorunlar yaşıyordu. Aboneler, çökmeler, oturum açma hataları, kötü video oynatma ve düşük ses kalitesi gibi sorunlar bildirmişti. Kullanıcıların beklentisi ise bu tarz problemlerin yeni PS5 versiyonunda çözülmüş olması yönünde.

Ayrıca Disney+ ve Star+ aboneleri, konsolda maksimum 1080p çözünürlükte içerik yayımlayabiliyordu. Bugünden itibaren PlayStation 5 kullanıcıları, hiçbir ekstra ücret ödemeden daha yüksek video kalitesini deneyimleyebilecekler. Netflix ve YouTube TV gibi diğer akış hizmetleri, abonelerden 4K içerik için daha yüksek ücret aldığını hatırlatmakta fayda var.

Disney Yayın biriminin Ürün ve Tasarım Başkan Yardımcısı Jerrell Jimerson yaptığı açıklamada, “Platformda 4K HDR video akışını destekleme yeteneği, hayranlar için izleme deneyimini de üst noktaya taşıyacak” dedi.

Latin Amerika’da faaliyet gösteren Star+, 2021’de piyasaya sürülmüştü. Platformun kütüphanesinde Disney, FX, 20th Century Studios, Star Original Productions, National Geographic gibi markalardan bolca içerik bulunuyor. Ayrıca ESPN’den de canlı spor yayınlarına ev sahipliği yapıyor.

Tutku Oza Topçu

İletişim, doğru bilgi ve nitelikli haberin ancak bilinçli kişiler ile var olacağını düşünen ve bu amaç doğrultusunda değer üretmeyi kafasına takmış meraklı bir ruh.

Tutku'nun dijitaliyidir için sloganı, "dijital, ancak bilinçli kişilerle iyidir" oldu.

Bir cevap yazın