///

Z Kuşağının Favori Markaları: YouTube, Google, Netflix ve Amazon

Z Kuşağının marka beğenileri açıklandı. Youtube, Google, Netflix ve Amazon ilk dört marka olarak başı çekiyor.

20’li yaşlarına giren Z Kuşağını memnun etmenin zor olduğu bilinen bir gerçek. Ayrıca genel olarak yetişkinlere (yüzde 33) ve Y kuşağına (yüzde 36) kıyasla daha düşük olan yüzde 27’lik bir ortalama olumluluk derecesine sahip grup olarak sevmediklerini çok daha net bir şekilde ifade ettikleri de bilinmekte.

Morning Consult’un 2022 Z kuşağı raporu, Z kuşağı arasında hangi markaların tercih edildiğini gösteriyor. Gen Z’nin sevdiği ilk dört marka- YouTube, Google, Netflix ve Amazon- yüzde 80’in üzerinde bir beğeni puanına sahip. M&M kuşaklararası sevilen bir marka olarak beşinci sırada yer alıyor.  Discord ve TikTok, Z kuşağının diğer yetişkinlere ve özellikle de Y kuşağına göre daha olumlu görüşe sahip olduğu iki marka olarak yer alıyor. Z kuşağı erkekleri arasında YouTube, Gatorade ve PlayStation en çok tercih edilen markalar iken, kadınlar için YouTube, Google ve Netflix.

Raporun tamamı:

Tuğba Çeri

Teknoloji ile ilk tanışan ‘kayıp neslin’ kendini hala aramaya devam eden bir üyesi olarak özgürlüğün semalarından dijitaliyidir’e adeta paraşütle indi. Bitmeyen sorularına dijital dönüşüm çağında yanıtlar arayan, doğada olmaya, okumaya ve gezmeye doyamayan bir flaunese. Tuğba'nın dijitaliyidir için sloganı "dijital merak iyidir!" oldu.
Mail: tugba@dijitaliyidir.com

Bir cevap yazın