/

Youtube 4K Videolar İçin Ücret mi Dayatacak?

Google, kullanıcıları Premium satın almaya zorlamanın başka bir yolunu buldu: Ücretli 4K videolar

Google, kullanıcılarını YouTube Premium abonelerine dönüştürme girişimleri devam ediyor. Ancak şaka bir ölçüde mi ilerleme sağlanıyor? Reddit’teki bir gönderi, şirketin 4K video akışını YouTube Premium’a özel hale getirme planını ortaya koydu. Görünüşe göre Google, Premium satın almaya zorlamanın başka bir yolunu bulmuş gibi.

Google’ın henüz tüm 4K akışlarını premium kullanıcılara özel hale getirme niyetinde olmadığı biliniyor ancak şirketin halkın nasıl tepki verdiğini görmek ve YouTube Premium’a özel 4K videolar yapmanın iyi bir fikir olup olmadığına karar vermek için bu değişikliği denediği tahmin ediliyor. Öte yandan Google’ın akıllı telefonlarda 4K videoları bir ödeme duvarının arkasına mı koymayı hedeflediği yoksa YouTube videolarını oynatabilen herhangi bir cihazı hedefleyip hedeflemediği henüz tam olarak bilinmiyor.

Yüksek çözünürlük seçeneğinin ücretli bir avantaj haline getirilmesi, kuşkusuz TV’lerinde ve bilgisayarlarında YouTube izleyenleri duraklatacak.

Tuğba Çeri

Teknoloji ile ilk tanışan ‘kayıp neslin’ kendini hala aramaya devam eden bir üyesi olarak özgürlüğün semalarından dijitaliyidir’e adeta paraşütle indi. Bitmeyen sorularına dijital dönüşüm çağında yanıtlar arayan, doğada olmaya, okumaya ve gezmeye doyamayan bir flaunese. Tuğba'nın dijitaliyidir için sloganı "dijital merak iyidir!" oldu.
Mail: tugba@dijitaliyidir.com

Bir yanıt yazın