/

Playstore, Oyunseverlere NFT Kazanma İmkânı Sunuyor

Türk Telekom kuruluşu olan Playstore, toplamda 1.000 adet NFT’yi kullanıcıyla buluşturacak ve oyunseverler platform üzerinden yapacakları oyun alımlarında NFT kazanma şansına sahip olacak.

Türk Telekom açıklamasına göre, prodüksiyon seviyesi yüksek modern teknolojilerle geliştirilen AAA (Triple-A) oyunlarını Playstore üzerinden satın alan oyunseverler, 1.000 NFT’den birini kazanma imkânına sahip olacak.

Müşteriler, oyunları satın almaları durumunda sayfalarına gelen ‘NFT talep et’ butonuna tıklayarak NFT talep edebilecek. NFT’ler, satın alma sonrası butona tıklayarak NFT talep eden ilk 1.000 kişiye ücretsiz olarak verilecek.

Şartları karşılayan oyun tutkunları, Playstore üzerinden satın aldıkları AAA oyunlar sayesinde var olan NFT koleksiyonlarını genişletebilecek veya yeni bir NFT koleksiyonuna sahip olabilecek. NFT kazanan Playstore müşterileri sahip oldukları NFT’leri isterse saklayabilecek ya da kendi belirlediği fiyat üzerinden satabilecek.

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmeleri yer alan TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan, Türk Telekom’un hızla gelişen oyun endüstrisinde, trendleri yakından takip ederek oyun meraklılarına çeşitli imkânlar sağladığını bildirdi.

Türk Telekom İnovasyon & Ürün ve Servis Geliştirme Direktörü Mehmet Özdem de Türkiye’yi geleceğe taşıyacak teknoloji yatırımlarını hız kesmeden sürdürdüklerini ve müşterilerin yanında olmaya devam ettiklerini bildirdi.

Gamze Kılıç

Gelişen dünyayı adım adım takip ederek hayatın gerisinde kalmamayı tercih eden, okumayı, izlemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve söz konusu öğrenmelerini sizlerle paylaşmak için hazır olan biri. Dijitaliyidir için Gamze'nin sloganı "Dijital içinde sen de varsan iyidir."oldu.

Bir yanıt yazın