//

Meta, Maliyetlerini Düşürdü ve İşe Alımları Durdurdu!

On yıllık büyümenin ardından, önceden Facebook olarak bilinen Meta küçülmeyi planlıyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in perşembe günü şirket içindeki bazı grupların işe alımını dondurmayı ve yeniden yapılandırmayı planladığını duyurdu.

Bloomberg’e göre Meta, yakın zamanda yatırım yaptığı ekipler de dahil olmak üzere şirket içindeki bütçeleri geniş çapta küçültüyor. Meta, son aylarda VR’a ağırlık verip kendi metaverse dünyasını hayata geçirmişti. Meta, şu anda küçülen tek teknoloji şirketi değil, ancak işe alımların dondurulması, Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın ana şirketi için zor zamanların sinyalini veriyor.

Zuckerberg, temmuz ayında şirketin daha sakin bir döneme girdiğini söyledi. Şirketin “yakın tarihte gördüğümüz en kötü düşüşlerden” birini yaşayabileceğini ve işe alım sürecinin yavaşlamasının sebebinin şirketi toparlamak olduğunu da ekledi. Meta, dünya çapında işe alımların dondurulmasıyla yeni bir sürece girdi.

Burak Berk Şahin

Dijitale ve özgürlüğe bağlı, üretmeyi sever. Teknolojinin içine doğmuş neslin kültürünü yaşatmaya adamış, ilerde dünya distopya olsa bile teknolojiyi sonuna kadar savunan bir insan. Berk’in dijital iyidir için sloganı “dijital iyidir, dijitali iyileştirmeye çalışmak daha da iyi” oldu

Bir cevap yazın