//

Apple, Yöneticilerinden Birini Bir TikTok Videosu Yüzünden Kovdu

Bir TikTok fenomeni, Tony Blevins’e ne iş yaptığını sorunca Blevins, ofansif ve kaba olarak nitelendirilebilecek söylemlerde bulundu. Bu videonun viral hale gelmesinden sonra Apple, Blevins’i işten çıkardı.

TikTok yıldızı Daniel Mac, pahalı bir Mercedes-Benz kullanan Apple yöneticisi Tony Blevins’le konuşurken kayıttaydı. Blevins’e yaşamak için ne yaptığı sorulduğunda, Apple’daki işinden bahsetmedi ancak golf oynadığını ve kadınları sevdiğini söyledi. Mac’in 13 milyon takipçisine gönderilen 25 saniyelik video 1,3 milyondan fazla izlendi.

Tony Blevins, bu soruya 1981 yapımı Arthur filminden ilham alarak bu tarz bir cevap verdiğini belirtti. Bu temelinde bir “espri” yer alan cevabın TikTok’a düşmesi ve bir anda popüler hale gelmesi, Apple üst yönetimi ve çalışanları arasında hoş karşılanmadı.

Bloomberg, videonun Apple’da bir iç soruşturma başlattığını ve bunun Blevins’in, birlikte çalıştığı ekipten ayrılmasıyla sonuçlandığını bildirdi. Haberde ayrıca Blevins’in yorumlarının, Apple’ın kadınların temsilini ve güçlendirilmesini artırma hedefleriyle uyuşmadığını düşünen bazı çalışanları kızdırdığı da belirtiliyor. Tony Blevins, Bloomberg’ün haberinde, söylediklerinden rahatsız olanlardan özür diledi.

Gamze Kılıç

Gelişen dünyayı adım adım takip ederek hayatın gerisinde kalmamayı tercih eden, okumayı, izlemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve söz konusu öğrenmelerini sizlerle paylaşmak için hazır olan biri. Dijitaliyidir için Gamze'nin sloganı "Dijital içinde sen de varsan iyidir."oldu.

Bir cevap yazın