//

Spotify’ın Kuruluş Hikayesi: ‘’The Playlist’’

Netflix, Spotify’ın nasıl yaratıldığının hikayesini anlatan, yakında çıkacak bir mini dizi olan “The Playlist”in resmi fragmanını yayımladı.

 Altı bölümlük gösteri 13 Ekim’de başlayacak. “The Playlist”, “Vikings” yıldızı Edvin Endre tarafından canlandırılan Spotify kurucusu ve CEO’su Daniel Ek’e ve şirketin nasıl en iyi müzik akışı hizmetlerinden biri haline geldiğine odaklanacak. Gösteride ayrıca Petra Hansson (Gizem Erdoğan tarafından canlandırıldı) ve Andreas Ehn (Joel Lützow tarafından canlandırıldı); Christian Hillborg, Spotify’ın kurucu ortağı Martin Lorentzon’u oynayacak. Bununla birlikte, dizinin altı “anlatılmamış hikayeye” dayandığı belirtiliyor.

Büyük Teknoloji şirketlerini konu alan birçok kurgusal film ve gösteri bulunmakta. Örneğin, Apple TV+’ta Wework’a dayanan bir drama dizisi “WeCrashed” var. Showtime, Joseph Gordon-Levitt’in başrol oynadığı “Süper Pompalı: Uber Savaşı”nı yayımlamıştı. Hulu’nun “Bırakma”sı ise sağlık teknolojisi şirketi Theranos’a dayanıyor. Bunun yanında en unutulmazlarından 2010 Facebook filmi “Sosyal Ağ”.

Spotify, 2006 yılında küçük bir İsveçli girişim olarak piyasaya sürüldü ve müzik endüstrisindeki artan korsanlık sorununa bir cevap oldu. Şimdi, müzik akışı hizmetinin aylık 433 milyon aktif kullanıcısı var.

 The Playlist’in Resmi Fragmanı:

Bir cevap yazın