The Last of Us’ın Yeni Fragmanı Bizleri Kasvetli ve Acımasız Bir Dünyaya Götürüyor

Pazartesi itibariyle HBO, The Mandalorian’dan Pedro Pascal’ın Joel ve Game of Thrones’tan Bella Ramsey’in Ellie rolünde oynadığı The Last of Us’ın yakında çıkacak uyarlaması için ilk uzun fragmanı paylaştı. Fragman serinin hayranları için umut verici görünüyor.

Naughty Dog’un oyunlarında olduğu gibi, HBO’nun ortak yapımcıları Craig Mazin ve Neil Druckmann’ın The Last of Us’ı, insanları mutasyona uğratıp korkunç bir canavara dönüştüren ölümcül bir mantarın patlak vermesiyle harap olmuş bir dünyada yaşayan Joel ve Ellie’nin hikâyesini anlatıyor. Fragman canavarlardan ziyade ilk sezondan itibaren dünyalarının cehenneme dönmesine rağmen birbirlerine sahip çıkmaya çalışan Joel ve Ellie üzerinde duruyor.

Fragmandaki bir avuç çekime dayanarak The Last of Us’ın kıyamet sırasındaki insan dramına bu zamana kadar yapılan zombi filmlerinden nasıl ayrılacağını kestirmek zor. Ancak HBO’nun 2023 yılında yayımlamayı düşündüğü dizi, en az oyunlar kadar gerilim uyandıran bir serüven olmayı başarırsa kesinlikle izlemeye değer olacaktır.

Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bir cevap yazın