//

YouTube Shorts’a ‘Süper Teşekkürler’ Geliyor!

Bu haftanın başlarında, Shorts oluşturucuları için genişletilmiş para kazanma seçeneklerine ilişkin daha geniş duyurusunun bir parçasına ek olarak YouTube, izleyicilerin sevdikleri Shorts yaratıcılarına yayın içinde Süper Teşekkür özelliği ile bağış yapabilme özelliği sunuyor.

Görselde görüldüğü üzere, bir kullanıcı Süper Teşekkürler özelliği açık olan yayıncıya bağış yapabilir ve bir yorum yaparak desteklerini sunabilir.

Özellik şu anda YouTube Ortaklık Programının içinde olan içerik oluşturucularına açık. Bu programa katılabilmek için son 12 ayda 4000 saat izlenme ve 1000’in üzerinde abone gerekiyor. Ancak, bu özellik şimdilik bütün izleyicilere de açık olmayacak.

Youtube, “Süper Teşekkürler’i beta olarak çıkardığımız için heyecanlıyız. Bu özellik sayesinde Shorts yaratıcılarının daha da genişleyeceğini düşünüyoruz. Ayrıca, izleyici kısmı için de bir deney yaparak birkaç haftalığına sadece belirli izleyicilere özelliği kullanılabilir yaptık. Önümüzdeki aylarda katılımcılarımızı artırmayı düşünüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Arda Yardımsever

Kürselleşmiş dünyanın içine doğan bir Z kuşağı. Dil bilime olan ilgisi sayesinde dünya vatandaşlığı pasaportunu doğuştan alan biri.

Arda’nın dijitaliyidir için sloganı “dijital eğer siz dünyaya açıksanız iyidir” oldu…

Mail: arda@dijitaliyidir.com

Bir cevap yazın