Super Bowl’un Yeni Sponsoru Apple Music Oldu!

NFL (Amerikan Ulusal Futbol Ligi), Super Bowl’un ilk yarı gösterisi için Apple Music ile sponsorluk anlaşması imzaladığını duyurdu.

Apple Music, uzun süredir sponsor olan Pepsi’nin yerine, gelecek şubat ayındaki Super Bowl devre arası şovuna sponsor olacak. New York Times, NFL’in sponsorluk anlaşmasını yaklaşık 50 milyon dolara imzaladığını ancak yapılan anlaşmanın kesin şartlarını kamuya açıklanmadığını belirtti. NFL, yaptığı basın açıklamasında geçtiğimiz şubat ayında Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J. Blige ve Kendrick Lamar’ın performanslarının yer aldığı Super Bowl LVI devre arası gösterisini 120 milyondan fazla kişinin izlediğini söyledi. 

Apple Music’in Super Bowl’a sponsor olmasının yanı sıra Apple, Major League Baseball ve Major League Soccer maçlarını Apple TV Plus’ta yayımlamak için şimdiden anlaşmalar imzaladı. Rakibi Amazon’un ise Perşembe Gecesi Futbolu’nu yayımlamak için NFL ile bir anlaşma imzaladığı biliniyor.

Canlı sporlar ve özellikle Amerikan Futbolu, TV’lerin en çok ilgi gören programları olarak kabul ediliyor. Örneğin Sports Business Journal, 2021’in en çok izlenen 100 programından 95’inin spor yayınları ve bunların 75’inin NFL oyunları olduğunu açıkladı. 

New York Times’a göre Apple, Super Bowl’un devre arası şovuna sponsor olmayı kabul etmesinin yanı sıra Pazar futbol oyunlarının bir paketinin hakları için de NFL ile görüşüyor. Lig, görünüşe göre oyunları yayımlamak için Google, Amazon ve ESPN ile de görüşmelerde bulundu ancak Apple ile yapılan görüşmelerin, ileri aşamada olduğu düşünülüyor. NFL’in paket için 2,5 milyar dolar istediği paylaşılan bilgiler arasında.

Super Bowl LVII’nin 12 Şubat 2023’te Arizona Glendale’de gerçekleşmesi planlanıyor. Önümüzdeki aylarda Apple Music’in duyurulacak olan gösteri ile ilgili özel ayrıntıları paylaşması bekleniyor.

Bir yanıt yazın