/

Netflix’in Fırından Yeni Çıkmış Oyunu: Nailed it

Son zamanlarda mobil oyun kategorisinde yer edinmeye çalışan Netflix, popüler pişirme programı ‘Nailed It!’e dayanan yeni bir mobil oyun yayımlıyor.

Oyunda temalı kekler pişirilecek, boyanacak ve süslenebilecek. Pişirme becerilerinizi kendi hızınızda mükemmelleştirmenizi sağlayan tek oyunculu bir sahne arkası pişirme moduna sahip. Ayrıca oyun; oyuncuların belirli bir süre içinde tatlıları yeniden yaratmak için arkadaşlarıyla rekabet etmelerini sağlayan çok oyunculu bir oyun modu da içeriyor. Bu yılın ilerleyen zamanlarında Netflix, oyuncuların rakiplerinin pasta yapımını daha da zorlu hale getirmek için dikkat dağıtıcı şeyleri kullanmalarına izin verecek şekilde oyunu güncelleyecek.

Bu, Netflix’in yaklaşmakta olan bir diziyi veya sezonu tanıtmak için ilk kez yayımladığı oyun değil, çünkü şirket aynı adı taşıyan TV şovundan önce popüler kart oyunu Exploding Kittens’ın bir oyun versiyonunu da piyasaya sürmüştü. Buna ek olarak, yayın hizmeti mayıs ayında “Queen’s Gambit”, “Gölge ve Kemik”, “La Casa De Papel” ve “Too Hot To Handle” dahil olmak üzere bazı popüler şovlarına bağlı bir avuç yaklaşan oyunu da piyasaya süreceğini duyurdu.

Şirket, yıl sonuna kadar platformunda 50’den fazla oyun olacağını söylüyor. Oyun hizmetini Kasım 2021’de başlatan Netflix, her ay kataloğuna yeni oyunlar ekliyor. Oyunlar şu anda ücretsiz ve herhangi bir uygulama içi satın alma içermiyor. Netflix yaptığı son açıklamada; üyelerin mobil oyunlarını birbirleriyle oynamalarına ve kendilerini liderlik tablolarında sıralamalarına olanak tanıyan özellikler üzerine güncelleme getireceğini belirtti.

Yakın tarihli bir raporda Netflix abonelerinin %1’inden daha azının mobil oyunlarını oynamak istediğini ortaya koyuyor. Yapılan son açıklama ve girişimlerden şirketin bu oranı arttırmaya yönelik hedeflerinin olduğunu söyleyebiliriz.

Nailed It! Baking Bash’in Resmi Oyun Fragmanı’nı aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Aylin Aşkın

Dijital platformlar insanın kişisel ve mental gelişimi için günümüzde pragmatik yaklaşıldığında insanı bir üst seviyesine davet eden bir hal aldı.O İnsanın gelişim üzerine kendisine çizdiği görünmez sınırları dijitalin doğru kullanımı ile aşabileceğine inanıyor.Onun sloganı ise "Dijital ile kendini sınırlarının çok ötesinde bulacaksın."

Bir yanıt yazın