Iron Man Oyunu Resmî Olarak Duyuruldu!

Electronic Arts, bugün yaptığı açıklamalarda Marvel’ın sevilen karakteri Iron Man’i konu alacak bir oyunun geleceğini doğruladı. Henüz ne zaman çıkacağı belli olmayan yapım, Star Wars: Battlefront II gibi birçok popüler oyunla karşımıza çıkan Motive Studio tarafından geliştirilecek.

Birçok kez beyaz perdede boy gösteren Iron Man, Marvel Comics’in en sevilen karakterlerinden biri olarak gösteriliyor. Son zamanlarda bu karakterin hayranlarını heyecanlandıran bir söylenti ortaya çıktı. Bu söylentide Electronic Arts’ın (EA) bir Iron Man oyunu çıkaracağı belirtiliyordu.

Sonunda hayranları için güzel haber geldi ve uzun zamandır beklenen Iron Man oyunu resmen duyuruldu. Electronic Arts, yaptığı resmî açıklamada sevilen karaktere odaklanacak bir oyun üzerinde çalıştığını duyurdu. Yapılan açıklamalarda oyunun EA’ya bağlı Kanada merkezli bir oyun stüdyosu olan Motive Studio tarafından geliştirileceği belirtildi.

Electronic Arts tarafından yapılan açıklamalarda Marvel ve Motive ortaklığında geliştirilen oyun, ‘tek oyunculu, üçüncü şahıs aksiyon macera oyunu’ olarak tanımlandı. Yapımın Marvel’s Guardians of the Galaxy’de de yer alan Olivier Proulx liderliğindeki bir ekip tarafından geliştirileceği belirtildi. Motive Studio daha önce Star Wars: Squadrons, Star Wars: Battlefron II gibi popüler oyunlarla karşımıza çıkmıştı. Stüdyo ayrıca 2023’te piyasaya sürülecek bir Dead Space oyunu üzerinde çalışıyor.

Proulx, “Eğlence dünyasının en ikonik süper kahramanlarından birine dayalı bir oyun yapma fırsatına sahip olmak bir ayrıcalık ve bir onurdur. Yeni ve benzersiz bir hikâye yaratmak için harika bir fırsatımız var.” dedi. EA’nın açıklamalarına göre yeni oyun, oyunculara Iron Man olmanın nasıl bir şey olduğu konusunda tam bir fikir vermeye çalışırken, süper kahramanın gerçek kimliği olan Tony Stark’ın karizmasını ve dehasını öne çıkaracak.

Merakla beklenen yapımın erken aşamalarda olduğu belirtilirken çıkış tarihi ve hikâyesi gibi konularda herhangi bir detay bulunmuyor.

Sinem Sarıgül

Yaşam dinamik bir süreçtir. O da bu dinamizmin bir parçası olarak hayatın akışına yön veren değişim ve dönüşüm süreçlerini benimseyen, yeniliklere açık ve daima ilerlemeyi hedef alarak hareket eden biri olmasıyla birlikte bu süreçleri her adımda sizlerle paylaşmak üzere burada. Dijitaliyidir için Sinem'in sloganı "Dijital, dünya değişimlere hazırsa iyidir" oldu.

Bir yanıt yazın