Google’dan Blog Yazarına Durduk Yere 250 Bin Dolar Geldi

Google, alelâde bir blog yazarının banka hesabına 249 bin 999 dolar para gönderdi. Olayın üzerinden geçen 3 haftalık süre boyunca hatayı fark etmeyen Google yetkilileri, Twitter’daki paylaşımlar sonrasında harekete geçti.

Google, kendileriyle hiçbir bağı bulunmayan blog yazarı Sam Curry’ye 3 hafta önce 249 bin 999 dolar para göndererek inanılmaz bir hataya imza attı. Yazar, Twitter hesabında dekont bilgisini paylaşarak gerçekten paranın Google tarafından gönderilmiş olduğunu ispatladı. Ayrıca paylaşımına Google’ı da etiketleyerek ciddiyetini de gözler önüne serdi.

“Google’ın bana rastgele 249,999 ABD doları göndermesinin üzerinden 3 haftadan biraz fazla zaman geçti ve hâlâ çözüm yoluyla ilgili hiçbir şey duymadım. İletişime geçmemizin bir yolu var mı @Google?”

Böyle bir olayın neden yaşandığına dair henüz bir açıklama bulunmuyor. 3 hafta önce yaşanan olayın oldukça zor çözüldüğünü söyleyen Curry, “Geri istemiyorsanız sorun değil!” dedi.

Hatanın fark edilmesinin ardından hem The Independent hem Google, Curry ile iletişime geçti ve olayı araştırdı. Yapılan bir habere göre Curry, Twitter’da bu durumu paylaşana kadar Google bu hatanın yapıldığının farkında bile değildi. Günün sonunda Google yetkilileri hatayı düzeltti ve geri ödemenin nasıl yapılacağına ilişkin Curry’yi bilgilendirdi.

Bir cevap yazın