///

Suudi Arabistan’dan Metaverse’te Kutlama

Metaverse ile ilgili çalışmalar dünya genelinde artmaya başladı. Ülkeler, artık özel günlerini dahi dijitale yayarak kutlama yapıyorlar. Suudi Arabistan da dijitale ayak uydurarak ulusal gününü özel olarak hazırlanmış Metaverse’te kutlayacak. Suudi Arabistan’ın Metaverse alanı Suudi Kralların giysilerini ve ülkenin çeşitli şehirlerinden yerleri barındıracak.

Suudi Arabistan’ın 92. Suudi Ulusal Günü Metaverse’te kutlanacak. Katılımcılar Suudi kültürünü Metaverse’te deneyimleme fırsatına sahip olacak. Suudi Arabistan Ulusal Günü kutlaması 22 Eylül’de başlayacak ve 24 Eylül 2022’ye kadar devam edecek.

Suudi merkezli reklam ajansı The Bold Group, Suudi Arabistan Ulusal Günü’nü Decentraland‘de kutlayacaklarını açıkladı. The Bold Group, söz konusu kutlama için Kral Abdülaziz Araştırma ve Arşiv Vakfı (Drah) ile ortaklık kurdu.

The Bold Group CEO’su Bira Alessa konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Geçmişimizi geleceğimizle kaynaştırarak, krallığın katlanmış tarihini onurlandırıyor, mirasımızı koruyor ve insanların yeni dijital alemde etkileşim kurması için gururla sergiliyoruz. Odak noktamız her zaman ortaklarımıza ve topluluğumuza değer katmak olmuştur ve bu eşsiz deneyim, başkalarının pazardaki heyecan verici yeni fırsatları keşfetmesinin yolunu açmaktadır. Krallığın 2030 vizyonu için dönüştürücü bakış açısına uygun olarak The Bold Group, değişimi benimsiyor ve dijital alanda yeni ve gelişen teknolojilerin öncüsü olmaya çalışıyor.”

Sinem Sarıgül

Yaşam dinamik bir süreçtir. O da bu dinamizmin bir parçası olarak hayatın akışına yön veren değişim ve dönüşüm süreçlerini benimseyen, yeniliklere açık ve daima ilerlemeyi hedef alarak hareket eden biri olmasıyla birlikte bu süreçleri her adımda sizlerle paylaşmak üzere burada. Dijitaliyidir için Sinem'in sloganı "Dijital, dünya değişimlere hazırsa iyidir" oldu.

Bir cevap yazın