Cyberpunk 2077’nin Oyuncu Sayısındaki Artış Devam Ediyor

Yeni bir yama ve spin-off Netflix serisi Cyberpunk: Edgerunners’ın çıkışı, Cyberpunk 2077’nin eşzamanlı kullanıcılarını bir kez daha yükselişe geçirdi. Cyberpunk, PC’de 68.000’den fazla oyuncuya ulaştı.

Sadece birkaç gün önce, SteamDB eşzamanlı Cyberpunk 2077 oyuncu sayısının 37.000’e ulaştığını kaydetmişti. Bu da ağustos ayında sadece 16.000 eşzamanlı oyuncuyla zirveye ulaşan bir oyun için büyük bir başarıydı.

O zamandan beri sayı artmaya devam etti ve son 24 saatte 68.171’e ulaştı. Bu, Cyberpunk 2077 kadar sorunlu bir geçmişe sahip oyunlar bir yana, ikinci doğum gününe yaklaşan herhangi bir oyun için önemli bir başarı. Çıkış yaptığı tarihte 1.054.388 oyuncuya ulaşan Cyberpunk için 68 bini aşkın oyuncu ufak gibi görünse de bu sayı hâlâ FIFA 22 ve Elden Ring gibi oyunlardan daha fazla oynandığını gösteriyor.

Tabii ki, PC oyuncuları toplam oyuncu sayısının sadece bir kısmını oluşturuyor ve bu veriler tüm platformlardaki oyuncuları temsil etmiyor. Ancak oyunun aldığı son güncellemeden sonra bu sayının yükselişe geçmesi oyunun popülaritesi adına iyi şeyler söylüyor.

Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bir cevap yazın