//

The Sandbox Yeni Projesi Dubaiverse’ü Duyurdu ve Sırada Türkiye Var

Kısa bir süre önce katıldığı True Global Ventures Konferansı’nda yeni konum odaklı metaverse projesi Dubaiverse’ü duyuran metaverse platformu The Sandbox, gelecek planlarını paylaştı. Bu gelecek planlarının arasında Türkiye’nin yeni hedeflerinden biri olduğunu da söyledi.

Animoca Brands çatısı altında faaliyetlerini sürdüren popüler metaverse platformu The Sandbox, kısa bir süre önce katıldığı True Global Ventures Konferansı’nda yeni metaverse projesi Dubaiverse’ü duyurdu. Projenin, Dubai’deki yerel otoriteler ve şirketler ile yapılacak anlaşmalar üzerinden yürütüleceği ifade edildi. Platform, daha önce de Hong Kong için ‘Mega City’ isimli lokasyon odaklı bir metaverse oyunu tanıtmıştı. 

Öte yandan; ‘Dubaiverse’ projesi kapsamında The Sandbox’ın, Dubai’deki oyun, film, müzik, oyunculuk ve reklam firmalarıyla iş birliği yapacağı belirtildi. Dubaiverse’de ilk sanal arsa alan kurum, Dubai’nin bir kripto para merkezi olması için çalışmalar yürüten Dubai Sanal Varlıklar Regülasyon Otoritesi oldu. Animoca Brands, tanıtım etkinliğinde diğer yerel marka ve iş ortaklarını da Dubaiverse’e davet etti. Tanıtımın yapıldığı konferansın organizatörü olan True Global Ventures ise Animoca Brands’e yaptıkları yatırımın 38 milyon dolara ulaştığını açıkladı.  

The Sandbox’ın ‘metaverse’ projeleri arasında Türkiye de var

The Sandbox Paris’in kurucu ortağı Sebastien Borget, konuya ilişkin açıklamasında lokasyon odaklı benzer metaverse projeleri geliştirmeye devam edeceklerini duyurdu. Bu projelerde sıradaki durakların Türkiye, Güney Kore ve Singapur olduğu dile getirildi. Ayrıca Borget, bu ülkeler için konum tabanlı metaverse deneyimi üzerinde çalışmaya başladıklarını söyledi.

Gamze Kılıç

Gelişen dünyayı adım adım takip ederek hayatın gerisinde kalmamayı tercih eden, okumayı, izlemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve söz konusu öğrenmelerini sizlerle paylaşmak için hazır olan biri. Dijitaliyidir için Gamze'nin sloganı "Dijital içinde sen de varsan iyidir."oldu.

Bir yanıt yazın