Oyuncular Tarafından Oluşturulan Bir Mod Sayesinde Half-Life 2 VR’da Oynanabilecek

Valve’ın Half-Life 2’yi oda ölçeğinde sanal gerçeklikte oynamanıza izin veren bir modun genel beta sürümü yakın zamanda yayımlanacak. Modun geliştiricileri Source VR Mod bu özelliği ücretsiz olarak sunuyor. Oyunu VR’da deneyimleyebilmek için sadece Half-Life 2’ye Steam üzerinden sahip olmanız yeterli.

Modun Steam listesi burada ve hareket kontrolörlerini içeren kablolu VR kulaklıklarla uyumlu olduğu iddia ediliyor. Geliştiriciler, çevre, araçlar ve silahlarla etkileşime girmenize izin vermenin farklı bir yolunu bulmuş. VR deneyimiyle ilgili kontrollerin ayrıntıları ve okunması gereken uyarılar ise burada listeli. Ekip, beta olduğu için muhtemelen bazı sorunlarla karşılaşabileceğini belirtiyor. Herhangi bir hata ya da problemde ise ekibe geri dönüş sağlayabiliyorsunuz.

Burak Berk Şahin

Dijitale ve özgürlüğe bağlı, üretmeyi sever. Teknolojinin içine doğmuş neslin kültürünü yaşatmaya adamış, ilerde dünya distopya olsa bile teknolojiyi sonuna kadar savunan bir insan. Berk’in dijital iyidir için sloganı “dijital iyidir, dijitali iyileştirmeye çalışmak daha da iyi” oldu

Bir yanıt yazın