God of War Ragnarök’te Kratos ve Atreus’u Cehennem Gibi Bir Yolculuk Bekliyor

Sony bugün, State of Play kapsamında God of War Ragnarök’ün hikâye fragmanını yayımladı. Fragmanda Kratos ve oğlu Atreus İskandinav mitolojisinde dünyanın sonunu temsil eden Ragnarök’te yeni dostlar ve düşmanlar ediniyor.

Fragman, Kratos’un önüne serilen kaderi ayaklarının altına alıp tanrılara meydan okuyarak kazandığı zor öğrenilmiş derslerden bahsediyor. Aynı zamanda Atreus’un da tıpkı babası gibi kendine ait derin sırları olduğunu ve bunları babasıyla paylaşabilmesi için daha güçlü bir güven bağı oluşturması gerektiğini görüyoruz. God of War, hikâyesi temelindeki dokunaklı yönleriyle değil de oynanışındaki kan ve vahşet ögeleriyle tanınan bir seri. Ragnarök ise hikâyenin değerli bir halefi olacak gibi görünüyor.

Biraz oynanışa da ışık tutan fragmanda Kratos’un, ilk oyundaki Blades of Chaos’u kabul ettiğini ve Leviathan Axe’a ek olarak normal cephaneliğinden ayırdığını görüyoruz. Kratos önceki oyunlarda olduğu gibi ateşli bıçaklarını zincirlerinden tutup havada savuruyor ve düşmanlarını parçalara ayırıyor. Bu yeni düşmanları ve oyunun geçeceği evreni 9 Kasım’da oyunun çıkışıyla beraber bizzat deneyimleyebilirsiniz.

Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bir yanıt yazın