/

YouTube Çıldırtacak: Videodan Önce Beş Reklam Göstermeye Başladı

Google, ücretli YouTube aboneliği olmayan kullanıcılar için yeni bir reklam modeli sunmaya başlayacak. Artık bir video izlemeden önce iki reklam yerine beş reklam izlemeniz gerekecek.

Daha önce olduğu gibi, reklamları atlayamayacaksınız ve ilgilendiğiniz videodan önce beş reklamı da izlemeniz gerekecek. Her reklamın süresi 6 saniye, yani toplam reklam süresi 30 saniye olacak. Ancak daha uzun reklamların olduğuna dair şikayetler de var. Görselde 12 saniyelik bir reklam olduğu görülüyor.

Yeni reklam biçimi şu anda ücretsiz YouTube kullanıcıları üzerinde test ediliyor ve Premium abonelerini etkilemeyecek. Google’ın bu çileden çıkaran reklam stratejisinin asıl amacının onları YouTube Premium’a geçmeye teşvik etmek olduğuna şüphe yok. Ancak kullanıcılar bu durumdan fazlasıyla şikayetçi ve şirketin bu karardan geri adım atıp atmayacağı ise bir muamma.

Sinem Sarıgül

Yaşam dinamik bir süreçtir. O da bu dinamizmin bir parçası olarak hayatın akışına yön veren değişim ve dönüşüm süreçlerini benimseyen, yeniliklere açık ve daima ilerlemeyi hedef alarak hareket eden biri olmasıyla birlikte bu süreçleri her adımda sizlerle paylaşmak üzere burada. Dijitaliyidir için Sinem'in sloganı "Dijital, dünya değişimlere hazırsa iyidir" oldu.

Bir yanıt yazın