Pinterest Şüpheye Meydan Okuyor

Pinterest, platformunu diğer uygulamalara kıyasla yargı ve eleştiriden uzaklaştırmak ve pozitif bir alan oluşturmak için kampanya başlatıyor.

Yeni kampanyası, bizi geride tutan, engelleyen “iç sabotajcıları” ortaya çıkarıyor ve Pinterest’in şüpheye karşı panzehir olduğunu vurguluyor. Bir eylemi yapmanın enerjisi ve pozitifliği ile yapılmaması gerekenlere doğrudan meydan okuyor ve insanların kendilerine yaptığı eleştirileri ele alıyor.

Birleşik Krallık ödüllü yaratıcı stüdyosu Uncommon Creative Studio ile ortaklaşa geliştirilmiş kampanya, Pinterest’i ilginç ve daha yaratıcı deneysel bir alan olarak çerçevelemeye yardımcı oluyor.

Pinterest yıllardır kendisini ‘sosyal ağ’ etiketinden uzaklaştırmaya ve bunun yerine kendisine “fikir kataloğu” veya benzeri bir şey demeyi tercih ediyor. Diğer uygulamalardan daha az “sosyal medya” platformu olduğu ve içeriğin kendisine, kişilerarası etkileşimlere ve topluluğa odaklanıyor.

5 filmden oluşan yeni kampanya ABD, İngiltere ve Almanya’da televizyon, sinema, canlı yayın akışında yayımlanacak. Pinterest ayrıca New York’ta canlı, etkileşimli bir kurulumla 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü için bir etkinlik yürütecek.

Bir cevap yazın