/

Kripto Popülaritesi: Yatırımcıların Yüzde 70’i Milyarder Olacağına İnanıyor

The Harris Poll, geçen ay yaptığı bir anket sonucunda kripto para yatırımcılarının %70’inin milyarder olacağına inandığını öğrendi.

Araştırma şirketi The Harris Poll, neredeyse her kuşaktan toplam 1900’den fazla kripto para yatırımcısı ile bir anket gerçekleştirdi. Bu çalışma sonucunda kripto para yatırımcılarının neredeyse %70’inin milyarder olacağını düşündüğü öğrenildi. Bu düşünceye sahip olan kitlenin çoğunluğunun Z kuşağından olduğu fark edildi.

Anket detaylarına göre genç nesil, günümüzde olumsuz ilerleyen ekonomik sistem karşısında kriptoya rağbet göstermeyi tercih ediyor. Capitalize tarafından gerçekleştirilen bir başka ankete göre de Z kuşağı ve 2000’liler emeklilik dönemini garantiye almak için kriptoya yatırım yapmayı düşünüyor.

Analistlerce anket sonuçları, genç neslin ana akım finansal sisteme güvenmediği ve yatırımcıların çoğunun kripto paralar sayesinde zengin olacağını düşünmesi gibi iki önemli maddenin üzerinde durulması gerektiğini ortaya koyuyor.

Diğer yandan uzmanlar, yatırımcının kolay yoldan zengin olabilme düşüncesi ile oluşturulabilecek spekülasyonların dolandırıcılığa ne kadar elverişli olduğu konusunda halkı uyarıyor.

Bir cevap yazın