Japonya’da Yerel Hükümetler NFT ile Ödüllendirildi

Japon hükümeti, yerel sorunları çözmede dijital teknolojiyi mükemmel kullanan yerel yetkilileri ödüllendirmek için NFT’leri kullanan ilk hükümetlerden biri oldu.

Ödüller, devlet kurumu olan kabine sekreterliğinin yöneticisi Baş Kabine Sekreteri Hirokazu Matsuno tarafından “Summer Digi Denkoshien 2022” seremonisinde verildi. Coinpost’un haberine göre, etkinliğe ülkenin başbakanı Fumio Kishida da katıldı.

Yedi belediye başkanı, şehirlerinin dijital ekonomiye verdiği dikkatten dolayı ödüllendirildi. Bu şehirlerden biri olan Yamagata prefektörlüğündeki Sakata’da belediye, yerel teslimatlarda elektrikli araçları kullanmayı önerdi. Gunma prefektörlüğündeki Maebashi şehrine de trafik koşullarındaki değişimi gerçek zamanlı takip etmek için mobil cihazların kameralarını kullanacak bir platform fikri için NFT ödülü verildi.

NFT’ler Ethereum blockchain ağında ve katılım ispatı protokolü (POAP) kullanılarak oluşturuldu. Aktarılamayan bu NFT’ler, anı olmaya uygun olacak şekilde geliştirildi. Transfer edilememeleri, bu NFT’lerin ikincil piyasada alınıp satılamayacağı anlamına geliyor.

Söz konusu NFT’ler, Indiesquare’in düşük maliyetli blockchain platformu Hazama Base’de ihraç edildi. Aynı platform, Liberal Demokrat Parti Gençlik Bürosu tarafından düzenlenen bir etkinlikte de NFT oluşturmak ve dağıtmak için kullanılmıştı.

Gamze Kılıç

Gelişen dünyayı adım adım takip ederek hayatın gerisinde kalmamayı tercih eden, okumayı, izlemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve söz konusu öğrenmelerini sizlerle paylaşmak için hazır olan biri. Dijitaliyidir için Gamze'nin sloganı "Dijital içinde sen de varsan iyidir."oldu.

Bir yanıt yazın