NBA, NBPA ve Sorare Oyun Çıkarıyor!

Ulusal Basketbol Birliği (NBA), Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği (NBPA) ve Sorare bir ortaklık duyurdu. Şirketler, ilk resmi lisanslı bir NBA oyunu için bir araya geliyor.

NBA yetkilisi Adam Silver, bir basın duyurusunda “Sorare ile yaptığımız işbirliği sayesinde hayranlarımız takımlarımız ve oyuncularımızla tamamen yeni etkileşimler sağlayabilecek. Sorare’in yükselen bir NFT platformu olması, kitlemize ulaşmak ve büyümek için harika bir fırsat.” açıklamasında bulundu.

Resmi lisanslı, oynaması ücretsiz NBA Fantasy deneyiminde oyuncular sahip oldukları NFT’lerinden bir diziliş yapacaklar. Sahada yarışırken dizilişler onlara puan kazandıracak.

Sorare’in kurucu ortağı ve CEO’su Nicolas Julia, “Basketbol, dünyadaki en popüler sporlarından biri. Hayranları Sorare: NBA ile favori takımları ve oyuncularıyla bir araya getireceğimiz için heyecanlıyız. Oyunumuz basketbol hayranlarına bir genel menajer gibi oynayabilecekleri ve kendi oyunlarına sahip olabilecekleri en üst düzey spor eğlence deneyimini sunuyor.” dedi.

Arda Yardımsever

Kürselleşmiş dünyanın içine doğan bir Z kuşağı. Dil bilime olan ilgisi sayesinde dünya vatandaşlığı pasaportunu doğuştan alan biri.

Arda’nın dijitaliyidir için sloganı “dijital eğer siz dünyaya açıksanız iyidir” oldu…

Mail: arda@dijitaliyidir.com

Bir cevap yazın