LG TV’si olanlar TV’den NFT alıp satabilecek!

LG Electronics, bugün kullanıcıların akıllı TV’lerinde NFT’leri sergileyebileceklerini, satın almalarını, satmalarını veya takas etmelerini sağlayan NFT platformunu piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Bu duyuru, LG Electronics’in basın toplantısında NFT özelliklerini akıllı TV’sine dahil etmeyi planladığını söylemesinden yaklaşık sekiz ay sonra geldi. LG Art Lab adı verilen platform, ABD’de yalnızca webOS 5.0 veya daha güncel bir sürümüne sahip olan LG TV kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

LG Electronics, kullanıcıların LG’nin akıllı telefonlar için kripto cüzdanı Wallypto aracılığıyla NFT satın almalarını sağlayan bir uygulama yapmak için Hedera ile ortaklık kurdu. Hedera ve LG ortaklığı, LG’nin 2020’de Hedera yönetim kuruluna katılmasıyla başladı. LG’nin kıdemli başkan yardımcısı Chris Jo, ‘‘Hedera üzerine kurulu Wallypto Eylül 2021’den beri gelişiyor.’’ dedi. ‘‘Cüzdanın beta sürümü geçtiğimiz hafta ağustos ayında piyasaya sürüldü.’’

Jo, ‘‘Pek çok insan NFT dünyasını takip edip büyüyen ekosisteme katılmak istiyor.’’ dedi. ‘‘LG Art Lab, ABD’deki milyonlarca kullanıcının kodla veya doğrudan bir blok zinciriyle etkileşime girmek zorunda kalmadan NFT’lere kolayca erişebilmesine izin verecek şekilde tasarlandı.’’

Jo ayrıca Hedera’nın kullanıcıların işlem başına 0,0001 dolardan daha düşük bir fiyata işlem yapmalarına izin verildiğini, bunun da NFT platformuyla ilişkili hiçbir gizli maliyetin olmadığı anlamına geldiğini söyledi.

Bir yanıt yazın