0.2 Sent Dağıtarak Yatırımcı Bulan Z Kuşağı Girişimci

Chatterbox isimli uygulamasına yatırımcı bulmak için yeni bir yöntem keşfeden Chip Herndon, Venmo adlı para uygulamasından insanlara 0.2 sent yollayarak uygulamasını anlatıyor. Chatterbox, kendisini Nextdoor’un Z kuşağı sürümü olarak tanımlıyor. Yerel topluluklarındaki gençleri, anladıkları bir ortam olan grup sohbetleri aracılığıyla birbirine bağlayan bir uygulama.

Chatterbox CEO’su ve kurucu ortağı Chip Herndon, TechCrunch ile yaptığı röportajda, “Geçtiğimiz iki buçuk hafta içinde Venmo aracılığıyla yüzün üzerinde ünlü, sporcu ve influencer’a ulaştım” diyor. Alışılmışın dışında pazarlama kampanyasının çok başarılı olduğunu iddia eden Herndon “Birden fazla yanıt aldım, ikisi olağanüstü derecede yüksek kalitede. Birincisi bir girişim firmasında ortaktı, diğeri ise bir melek yatırımcıydı.” diye ekledi.

Chatterbox ara yüzü

Herndon uygulamasını “Erken aşamada üniversite kampüslerini hedefliyoruz. Üç temel özelliğimiz var: kullanıcı tarafından oluşturulan sohbetler, acil durum sohbetleri ve kalıcı sohbetler. Örneğin, bu Ekim ayında USAC Başkanı ile ortaklaşa UCLA’de lansman yapacağız. Her yurt binası, kütüphane ve diğer yoğun insan olan yerler için kalıcı sohbetlerimiz olacak; ayrıca kullanıcıların karşılaştıkları ilginç olaylar için sohbetler oluşturmasına izin vereceğiz ve son olarak acil durumlar için otomatik olarak sohbetler oluşturacağız.” diye anlatıyor.

Chip Herndon

Herndon farklı yatırımcı bulma yönteminde Venmo platformunun arama ve profil resimleri özelliklerinden yararlanmış ve bunun “araya girmeden dikkatlerini çekmesini” sağladığını iddia ediyor. Tüm yatırımcılar bu noktada hemfikir değil. Venmo transferlerinden birini alan bir yatırımcı, “Biraz ürkütücü geliyor” demiş.

Burak Berk Şahin

Dijitale ve özgürlüğe bağlı, üretmeyi sever. Teknolojinin içine doğmuş neslin kültürünü yaşatmaya adamış, ilerde dünya distopya olsa bile teknolojiyi sonuna kadar savunan bir insan. Berk’in dijital iyidir için sloganı “dijital iyidir, dijitali iyileştirmeye çalışmak daha da iyi” oldu

Bir cevap yazın