//

Amazon, The Rings of Power İzleyicilerinin Yorumlarını Askıya Aldı

Geçtiğimiz gün Amazon Prime Video’nun sunduğu The Rings of Power dizisinin vizyona girmesinin ardından hayranlar diziyi eleştiri yağmuruna tuttu. Bunun kasıtlı bir eylem olduğunu düşünen Amazon, dizi için yapılan kullanıcı yorumlarını askıya aldı.

Aylardır yayımladığı fragmanlarla hayranlarını heyecanlandıran ve hayal kırıklığına uğratan The Rings of Power serisi, dünden itibaren Amazon Prime Video’da yayına başladı. Tabii dizinin hayranları da diziyi eleştirdi.

Amazon bu incelemelere kızmış gibi görünüyor. Dev şirket, Rings of Power dizisinin incelemelerinde bir grup insanın kasten toplanıp diziyi itibarsızlaştıracak yorumlar yazdığından şüpheleniyor.

“Review Bombing

İngilizcede “Review Bombing” olarak geçen ve Türkçede direkt ve kısa bir karşılığı olmayan bu olay, bir grup insanın bir araya gelerek kasıtlı olarak bir diziye veya filme kötü puan vermesi, inceleme yapması anlamına geliyor.

Amazon, diziye karşı bir “Review Bombing” uygulandığından şüphelendiklerini ve dolayısıyla dizinin incelemelerini askıya aldıklarını belirtti.

Diziye bugünden itibaren önümüzdeki 3 gün boyunca inceleme yapılamayacak. Amazon, bunun trolleri uzak tutacağını düşünüyor.

Sinem Sarıgül

Yaşam dinamik bir süreçtir. O da bu dinamizmin bir parçası olarak hayatın akışına yön veren değişim ve dönüşüm süreçlerini benimseyen, yeniliklere açık ve daima ilerlemeyi hedef alarak hareket eden biri olmasıyla birlikte bu süreçleri her adımda sizlerle paylaşmak üzere burada. Dijitaliyidir için Sinem'in sloganı "Dijital, dünya değişimlere hazırsa iyidir" oldu.

Bir cevap yazın