/

Twitter Tökezlemeye Devam Ediyor

Twitter’da çocukların içinde bulunduğu cinsel içerikli paylaşımların algılanmadığı ve kaldırılmadığı ortaya çıktı.

2022 Twitter’a pek iyi gelmedi. Elon Musk’ın devralma sürecinin iptal olmasının arkasında şirketin, çeşitli alanlarda kasıtlı olarak yatırımcıları ve piyasayı yanlış yönlendirmek için çalıştığına dair yeni ifşalar varken, bugün başka bir hikaye daha Twitter yönetimi hakkında daha fazla sorulara yol açıyor.

The Verge tarafından bildirildiği üzere:

“2022 baharında Twitter, platformda köklü bir değişiklik yapmayı düşündü. Yıllarca yetişkinlere yönelik içeriğe sessizce izin verdikten sonra OnlyFans’ınkine benzer bir şekilde abonelik sunumuyla kendisine pay çıkaracaktı.”

Ancak lansman için son adımdan önce Twitter, “Kırmızı Takım” adını verdiği grubu oluşturmak için 84 çalışanını bir araya getirdi. Amaç, yetişkin içerik oluşturucuların platformda para kazanmalarına izin verme kararını, özellikle Twitter’ın bunu güvenli ve sorumlu bir şekilde nasıl görüneceğine odaklanarak baskı testi yapmaktı.

Takımın keşfettiği şey ise projeyi raydan çıkardı: Twitter, yetişkin içerik oluşturucuların abonelik satmasına güvenli bir şekilde izin veremezdi. Çünkü şirket, platformdaki zararlı cinsel içeriği etkin bir şekilde denetlemiyordu.

Takım, Twitter’ın çocukların cinsel istismarını ve rıza dışı çıplaklığı geniş ölçekte doğru bir şekilde tespit edemediğini tespit etti.

Twitter’ın durumuna ilişkin araştırmalar, botlarla alakalı olsun olmasın, şaşırtıcı bir başka durumu ortaya çıkardı. Platformda çok fazla cinsel içeriği barındırdığı ve hemen hemen her terim için yapılan bir aramanın sonunda bazı şok edici videoların olduğu.

Soruşturma, Twitter büyüdükçe, zararlı cinsel içeriği tespit etme yatırımının gerektiği gibi artmadığını, bunun yerine şirketin büyümeye her şeyden önce öncelik verdiğini ve süreçlerinde büyük boşluklar bıraktığını ortaya koydu.

Bir cevap yazın