//

Frida Kahlo’nun Eserleri Metaverse’de Hayat Buluyor

Dünyaca ünlü Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun sanat eserleri ve anlatılmamış aile hikâyeleri Metaverse’e aktarılıyor.

Frida Kahlo’nun ailesi, daha önce hiç görülmemiş sanat eserlerini ve sanatçıya bağlı hatıraları Metaverse’e aktardı. Sanat eserleri, ilk önce Decentraland‘da üçüncü kez düzenlenen yıllık Metaverse Sanat Haftası sırasında kalıcı bir sergide yer aldı. Şimdi de gerçek hayatta ailenin evini temsil eden bir yapının içinde ziyaret edilebiliyor.

Frida Kahlo eserleri Metaverse’deki Red House’ta

Metaverse kullanıcıları artık Frida Kahlo’nun sanat eserlerini “Red House”un dijital bir kopyasında yakın aile üyeleri tarafından anlatılan kişisel anekdotlarla birlikte deneyimleyebiliyor.

Sanat eserlerinin bulunduğu Red House, Mexico City’de bulunan aileye ait olan Red House’un gerçek hayat versiyonunu temsil ediyor. Ancak Red House’un Metaverse versiyonunda, her odada sanatçının Meksikalı ressam Diego Rivera ile olan ilişkisinden önceki hayatının az bilinen kısımlarından hikâyeler yer alıyor.

Arşiv malzemelerinden sorumlu şirket olan Ezel‘in kurucuları, günlük yaşamda kullanılan eskizler, orijinal sanat eserleri ve diğer objeler de dahil olmak üzere Frida’ya ait yaklaşık 800 farklı parça topladıklarını söyledi. Her içerik parçası, yüksek çözünürlüklü video araçlarıyla en az 30 farklı görüntü ve video kullanılarak hazırlandı.

Sinem Sarıgül

Yaşam dinamik bir süreçtir. O da bu dinamizmin bir parçası olarak hayatın akışına yön veren değişim ve dönüşüm süreçlerini benimseyen, yeniliklere açık ve daima ilerlemeyi hedef alarak hareket eden biri olmasıyla birlikte bu süreçleri her adımda sizlerle paylaşmak üzere burada. Dijitaliyidir için Sinem'in sloganı "Dijital, dünya değişimlere hazırsa iyidir" oldu.

Bir yanıt yazın