/

Pac-Man World Yeni Haliyle Karşınızda!

Orijinal PlayStation klasiği olan Pac-Man World, 23 yıl sonra gelen yeni sürümüyle ilgi odağı oldu.

Pac-Man World Re-Pac olarak adlandırılan yeni sürüm 1999 oyununun geliştirilmiş görselleriyle ve yeni özellikleriyle modern platformlarda paylaşıldı.

Ancak Pac-Man World’un klasiğinden bağımsız bir oyun olduğu yapılan yorumlar arasında. Klasik sürümde olduğu gibi Pac-Dots ve hayaletler mevcut olsa da, içerik olarak Super Mario oyunları ile daha uyumlu olduğu açık.

Pac-Man’in yeni sürümünde bulmacalar, eşyalar ve boss dövüşleriyle dolu olan çok sayıda bölüm mevcut. Bunun yanında oyun karakterinin koşması, zıplaması ve başka türlü maceralara atılması da gerekecek. Eski sürümde olduğu gibi 2D Labirentler değil 3D labİrentler kullanılacak. Bu kesinlikle geçmiş yılların labirent navigasyonundan oldukça farklı.

Oyunun yapımcısı Yuji Yoshi oyunun grafik tasarımı ile ilgili olarak grafik güncellemelerinde Pac-Man daha önce sahip olduğu çizgi roman stilini korurken daha modern bir Pac-Man tasarımı oluşturmak için ayarlamalar yaptığını, ayrıca yeni görünümüyle her aşamadaki objeleri ve binaları dikkatlice betimleyerek Ghost Island’ı da canlı bir şekilde hayata döndürmeyi başardığını dile getirdi.

Aylin Aşkın

Aylin Aşkın

Dijital platformlar insanın kişisel ve mental gelişimi için günümüzde pragmatik yaklaşıldığında insanı bir üst seviyesine davet eden bir hal aldı.O İnsanın gelişim üzerine kendisine çizdiği görünmez sınırları dijitalin doğru kullanımı ile aşabileceğine inanıyor.Onun sloganı ise "Dijital ile kendini sınırlarının çok ötesinde bulacaksın."

Bir cevap yazın