//

Netflix’in Resident Evil Uyarlaması 1 Ay İçinde İptal Oldu

Medya haber sitesi Deadline tarafından yayımlanan bir rapora göre Netflix’in Resident Evil serisi gösterime girdikten bir ay sonra iptal edildi. Netflix düşük reyting ve izleyici sayısı nedeniyle diziyi yenilememeye karar verdiğini bildirildi.

Diğer birçok Resident Evil uyarlamaları gibi Netflix’in Resident Evil dizisi video oyunu serisine dayalı bir geri dönüş yapmaya çalıştı. Senaryosu Andrew Dabb tarafıdan yazılan yeni Resident Evil, Albert Wesker ve iki kızı etrafında dönen iki farklı zaman çizelgesi içinde geçiyor.

Resident Evil, çıkış yaptığı hafta ve takip eden iki hafta boyunca Netflix’in en çok izlenen ilk 10 programı listesine girdi ancak bundan sonra büyük ölçüde sıralamadan düştü. Stranger Things’in dördüncü sezonundan birkaç ay sonra yayımlanması da bu süreçte etkili.

Netflix’in canlı aksiyon uyarlaması Resident Evil tam olarak hedeflediği ilgiyi görmese de Horizon Zero Dawn, Tomb Raider, Far Cry ve Bioshock gibi video oyunlarının canlı aksiyon uyarlamaları yolda.

Burak Berk Şahin

Dijitale ve özgürlüğe bağlı, üretmeyi sever. Teknolojinin içine doğmuş neslin kültürünü yaşatmaya adamış, ilerde dünya distopya olsa bile teknolojiyi sonuna kadar savunan bir insan. Berk’in dijital iyidir için sloganı “dijital iyidir, dijitali iyileştirmeye çalışmak daha da iyi” oldu

Bir cevap yazın