Dark Souls 3’ün Bilgisayar Sürümü Sunucuları Yeniden Hayatta!

Video oyun geliştiricisi FromSoftware’in oyun destek ekibinden ve resmî Dark Souls Twitter hesabından paylaşılanlara göre Dark Souls 3’ün bilgisayar sürümündeki sunucuları yeniden açıldı. Sunucuların 200 günü aşkın süre önce ocak ayında kapatılmasının sebebi Dark Souls 3 oyuncuların bilgisayarlarını ele geçirebilen kötü niyetli uzaktan kod yürütmeyi (REC) sağlayan bir açığın fark edilmesi.

Bir Twitch yayında ortaya çıkan bu kod sorunu FromSoftware’i harekete geçirdi. Oyun geliştiricisi Dark Souls 3, Dark Souls 2 ve Dark Souls Remastered için sunucularını kapattı ve güvenlik açığını önlemek için topluluk tarafından hile karşıtı bir mod olan Blue Sentinel’ı oyuna yamaladı.

Dark Souls Twitter hesabında paylaşılan yazıda “Dark Souls 3’ün bilgisayar sürümü için çevrim içi özellikler yeniden aktive edildi. Diğer Dark Souls oyunları için de bu özellikleri geri getirmek için çalışıyoruz ve tekrar hizmete girdiklerinde sizi bilgilendireceğiz. Sabrınız ve desteğiniz için bir kez daha teşekkür ederiz.” dedi. FromSoftware aynı zamanda Elden Ring sunucuları için de aynı sorun üzerinden araştırmalar yapıp çalışmalarını tamamladı.

Burak Berk Şahin

Dijitale ve özgürlüğe bağlı, üretmeyi sever. Teknolojinin içine doğmuş neslin kültürünü yaşatmaya adamış, ilerde dünya distopya olsa bile teknolojiyi sonuna kadar savunan bir insan. Berk’in dijital iyidir için sloganı “dijital iyidir, dijitali iyileştirmeye çalışmak daha da iyi” oldu

Bir cevap yazın