/

Deezer, Gen Z Odağını Başlattı

4 ay önce Deezer, yaklaşık 9,6 milyon abonesi olduğunu ve 2025’te 1 milyar euro kazanma planını açıkladı. Şimdi, büyümek ve hedefine ulaşmak için markasını gençlere yönelik olmak üzere yeniden konumlandırıyor.

Geçen ay Euronext Paris listelenmesinden bu yana önemli bir hisse senedi fiyatı düşüşü yaşayan Deezer, yüksek profilli pazarlama kaymasını açıkladı. Platformun yukarıda bahsedilen 9,6 milyon abonesinin yaklaşık yüzde 72’sinin Fransa veya Brezilya’da ikamet ediyor. Yöneticiler, Deezer’ın aylık yaklaşık 16 milyon aktif kullanıcısıyla övünüyor.

Rakamları göz önünde bulunduran Deezer bugün, Fransa, Brezilya ve Almanya’da Z Kuşağı odaklı bir pazarlama kampanyasıyla başlayarak, Paris merkezli reklam ajansı Buzzman’ı markanın yeniden düzenlenmesine öncülük etmesi için görevlendirdiğini duyurdu.

Şirket, Warner Music imzalı Dua Lipa, Fransız şarkıcı Édith, Alman Die Prinzen, Fransız rapçiler Heuss l’Enfoiré and Jul ve Brezilyalı Vitor Kley’in çalışmalarının yer aldığı kampanyası hakkında, “Fotoğrafçı Lou Escobar’ın ilgi çekici görselleriyle Deezer, ilk bakışta tüm hikayeyi anlatmayacak bir dizi ilgi çekici senaryo sunuyor.” dedi.

Kullanıcılara “müziğin gücünü” iletmeye odaklanan tanıtım, yukarıda belirtilen ülkelerde sekiz reklam panosuna, televizyona, sosyal medyaya ve diğer “dış mekan biçimlerine” ulaşmaya hazırlanıyor. Deezer ayrıca, “insanların müziğin gücüyle bir durumu iyileştireceği veya değiştireceği bir TikTok meydan okuması” geliştiriyor. Ancak lansman programı belirsizliğini koruyor.

Arda Yardımsever

Kürselleşmiş dünyanın içine doğan bir Z kuşağı. Dil bilime olan ilgisi sayesinde dünya vatandaşlığı pasaportunu doğuştan alan biri.

Arda’nın dijitaliyidir için sloganı “dijital eğer siz dünyaya açıksanız iyidir” oldu…

Mail: arda@dijitaliyidir.com

Bir yanıt yazın