/

Twitch Partnerleri Artık Diğer Platformlarda da Yayın Yapabilecek

Twitch, bu sabah partneri olan yayıncılara bir e-postada platformun, partnerlerin diğer hizmetlerde yayın yapma olanağını engelleyen uzun süredir devam eden münhasırlık anlaşmasını kaldırdığını söyledi. Partnerler artık YouTube, Facebook Live ve diğer platformlarda yayın yapabilecekler. Ancak bazı durumlarda Twitch yayıncıların yapabileceklerini sınırlamaya devam ediyor.

E-postada Twitch, yayıncıların topluluklarıyla bağlantı kurmak için birden fazla platform kullandığını fark ettiğini ve sözleşmede yapılan değişikliğin yayıncılara bu izleyicileri platform dışında büyütmek için daha fazla esneklik sağlayacağını söyledi. İçerik oluşturucular artık Twitch’te canlı yayında olmadıkları sürece diğer platformlarda canlı yayın yapabilecek. Bu, yayıncıların daha geniş bir kitleye ulaşmalarını ve potansiyel olarak izleyicilerinin Twitch’e yönelmelerini sağlayacak.

Twitch partnerine gönderdiği e-postada, “Partner ve İştirakler diğer platformlarda da canlı içerik yayınlayabilirler. Yani, artık topluluğunuzu daha da geliştirmek için platform dışı özellik ve olanakları daha geniş bir esneklikle keşfedip kullanabilirsiniz.” şeklinde yazdı.

Ancak Twitch, canlı yayınları birden fazla “Twitch benzeri” platforma aynı anda yayınlama konusunda sınırlamalar getiriyor. Yayıncıların Twitch yayınlarını uzun süre boyunca YouTube veya Facebook üzerinden yapmasına izin verilmeyecek. Öte yandan Twitch, TikTok ve Instagram Live gibi mobil servislere eşzamanlı yayın yapılmasına izin verildiğini söylüyor.

Bu durum e-postada, “Aynı anda iki akışla etkileşimin topluluğunuz için optimal olmayan bir deneyime yol açabileceğine inanıyoruz” şeklinde belirtildi. Twitch, yeni bir SSS sayfasında bunun iş ortakları için ne anlama geldiğine daha derinlemesine girdi.

Alp Eren Gümüş

Teknoloji, uçsuz bucaksız potansiyeliyle her geçen gün hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelmekte. Tüm bu gelişmelerin peşinde, bizi biz yapan değerleri kaybetmemeyi dileyen bir hayalperest. Dijitaliyidir için Alp’in sloganı “dijital doğru ellerde iyidir” oldu.

Bir yanıt yazın