/

Sosyal Medyayı Ele Geçiren Uygulama BeReal Nedir?

BeReal, sosyal medyayı ele geçiren en yeni fotoğraf paylaşım uygulaması. Her geçen gün daha fazla insanın uygulamaya katılmasıyla BeReal dikkat çekici bir konuma ulaştı.

Son zamanlarda TikTok veya Instagram gibi uygulamalarda vakit geçirdiyseniz muhtemelen bir noktada BeReal uygulamasını görmüşsünüzdür.

Alexis Barreyat tarafından geliştirilen BeReal, insanları her gün farklı bir saatte, tam o anda ne yaptıklarının bir fotoğrafını göndermeye yönlendiren bir fotoğraf paylaşım uygulaması.

Uygulama, ön ve arka kamerayı aynı anda kullanarak bildirimi aldığınız anda tam olarak ne yaptığınızı gösterecek bir fotoğraf çekmenizi sağlıyor.

Uygulama içinde filtre ve düzenleme seçenekleri bulunmuyor. Yalnızca kullanıcıların herhangi bir anda ne yaptıklarını en doğal haliyle paylaşmalarını sağlıyor.

Aynı zamanda uygulama içinde ön kamerayla çekilen “RealMojis”i kullanarak arkadaşlarınızın gönderilerine tepki verebilirsiniz. Bu da bazı komik etkileşimler sağlayabilir.

BeReal ilk olarak 2020’de piyasaya sürüldü ancak gelen verilere göre kullanıcılarının yaklaşık %65’i 2022’de kaydoldu. BeReal, aktif aylık kullanıcılarının son birkaç ay içinde %315’ten fazla arttığı bildirildi.

Teorik olarak BeReal, özgünlüğü teşvik etmek için tasarlandı. Uygulama benzersiz konsepti sayesinde 2022 boyunca popülaritesinde büyük bir artış gösterdi.

Gamze Kılıç

Gelişen dünyayı adım adım takip ederek hayatın gerisinde kalmamayı tercih eden, okumayı, izlemeyi, yeni şeyler öğrenmeyi seven ve söz konusu öğrenmelerini sizlerle paylaşmak için hazır olan biri. Dijitaliyidir için Gamze'nin sloganı "Dijital içinde sen de varsan iyidir."oldu.

Bir yanıt yazın