/

Instagram Reels Videolarını Engellemeye Çalışmıyormuş

Instagram, içerik oluşturucuların uygulama içinde çekim yapmasını ve ardından videolarını TikTok gibi diğer platformlara aktarmasını kasıtlı olarak durdurmaya çalışmadığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde iPhone kullanıcıları için Instagram Reels düzenleme ekranından dışa aktarılan video kliplerden sesin çıkarıldığı bildirilmişti. Bu, bir videoyu düzgün şekilde kaydetmek için öncelikle Instagram’da yayımlamanız gerektiği anlamına geliyordu.

Instagram’ın sahibi Meta, yaptığı açıklamada bunun bir hata olduğunu ve sorunu çözmeyi amaçladıklarını belirtti. Meta sözcüsü Seine Kim, “Bir hata nedeniyle Reels indirme özelliği iOS kullanıcıları için tasarlandığı gibi çalışmıyor ve bazı durumlarda indirmelerde ses desteği mevcut değil. Sorunu mümkün olan en kısa sürede düzeltmek için çalışıyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Bu düzeltme, TikTok’un kendi düzenleme ekranının dışında düzenleme yapmayı tercih eden içerik üreticileri için önemli bir gelişme. Instagram Reels’in indirme özelliği, diğer uygulamalarda kullanmayı planladığınız çekimlere yeşil ekran gibi filtreler eklemenin kullanışlı bir yolu. 

Meta, bu hatayı düzeltmeyi amaçlarken diğer kısa video platformları, başka platformlardan daha fazla dikkat çekmek için hamleler yapıyor. YouTube Shorts, artık yayımlanan videolar dışa aktarıldığında filigran ekliyor. Instagram ise daha önce diğer platformlardan gelen videoların öne çıkarılmasını azaltacağını söylemişti.

Bir yanıt yazın