/

Amazon, TikTok’laşıyor mu?

Bu hafta sızdırılan bilgilere göre Amazon alışveriş uygulamasında kullanmak üzere TikTok klonu bir dikey kısa video görüntüleme özelliği üzerinde çalışıyor. İlgili özellik “Inspire” olarak adlandırılıyor ve Amazon alışveriş uygulamasının alt menüsünde yer alıyor.

Amazon’un derdi elbette diğer büyük teknoloji şirketleriyle yeni bir sosyal medya veya eğlence deneyimi olarak rekabet etmek değil. Ancak Amazon, popüler olan sosyal medya özelliklerini alışveriş uygulamasına uyarlamasıyla meşhur bir firma. Geçtiğimiz yıllarda, şirketin Pinterest veya Instagram gibi diğer sosyal uygulamalardan özellikler klonladığı veya ürün sayfalarında canlı alışveriş yayınları paylaştığı da görüldü.

Şimdilerde ise Amazon gözünü TikTok’a dikmiş gibi duruyor. Şüphesiz ki Amazon, alışveriş servislerine popüler sosyal medya uygulamasının özelliğini ekleyecek gibi gözüküyor.

Inspire şu sıralar herkesin erişimine açık değil ve sadece belirli ve sınırlı bir çevre tarafından test ediliyor.

Amazon’un TikTok’tan esinlendiği yeni özelliği Inspire.

Tutku Oza Topçu

İletişim, doğru bilgi ve nitelikli haberin ancak bilinçli kişiler ile var olacağını düşünen ve bu amaç doğrultusunda değer üretmeyi kafasına takmış meraklı bir ruh.

Tutku'nun dijitaliyidir için sloganı, "dijital, ancak bilinçli kişilerle iyidir" oldu.

Bir yanıt yazın