/

TikTok’tan Üç Yeni Alışveriş Özelliği

TikTok’un ABD’ye alışveriş reklamları planından vazgeçtikten bir ay sonra Alışveriş Reklamları adında bir reklam paketini piyasaya sürdüğünü açıkladı. Paket, Video, Katalog ve LIVE olarak üçe ayrılıyor.

Video Reklamları, akışınızda bulunacak ve reklamlarda ürünleri öne çıkaracak. TikTok, bu videoların alışveriş yapmaları için dinamik bir deneyim sağlayacağını söylüyor. Reklamlar, sizi otomatik olarak bir sayfaya yönlendirecek.

Katalog Listeleme Reklamları, reklamverenin uygulama içerisinde ürün kataloglarını öne çıkaracak ve kullanıcılara erişimi genişletecek. Ayrıca reklamverenler, ürünlerini ‘önerilen’ veya ‘ilgili ürünler’ olarak tanıtabilecek. Bu özellik şu anda ABD’de tests ediliyor.

LIVE Alışveriş Reklamları, akışınızda reklamı çıkan yayıncının etkinliğine sizi yönlendirerek ürün satın alabilmenize olanak tanır. Bu özellik, TikTok Shop’un bulunduğu, İngiltere, Endonezya, Malezya, Filipinler, Singapur, Tayland ve Vietnam ülkelerinde test ediliyor.

TikTok, anket yaptığı kullanıcıların %70’inin alışverişle ilgili reklamlar aracılığıyla alışveriş yapmanın kolay olduğunu söylediğini söylüyor. Bunların %56’sı TikTok’un yeni ürünler ve markalar keşfetmelerine yardımcı olduğunu ve kullanıcıların %48’i TikTok üzerinden satın alma yapmakla ilgilendiklerini belirtti.

Arda Yardımsever

Kürselleşmiş dünyanın içine doğan bir Z kuşağı. Dil bilime olan ilgisi sayesinde dünya vatandaşlığı pasaportunu doğuştan alan biri.

Arda’nın dijitaliyidir için sloganı “dijital eğer siz dünyaya açıksanız iyidir” oldu…

Mail: arda@dijitaliyidir.com

Bir yanıt yazın