Snapchat’in Ücretli Üyeliği Popülerlik Kazanıyor

Snapchat, ücretli abonelik hizmeti Snapchat Plus ile erken başarı elde ediyor. Şirket, Snapchat Plus’ın haziran sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana 1 milyondan fazla kullanıcı kazandığını söylüyor.

Snapchat Plus aboneliği, kullanıcılara, uygulama simgesini değiştirme ve hikayenizi kimin tekrar izlediğini görme dahil olmak üzere ayda 3,99 ABD doları karşılığında çeşitli erişimler sağlar. Temmuz ayında şirket, ücretli kullanıcılar için ilk önemli özellik olan masaüstü için Snapchat’i sundu.

Snapchat Plus’ın sunduğu hikayelerde öncelikli gözükme özelliği.

Snapchat ayrıca bugün 1 milyondan fazla Plus abonesi için yeni bir dizi özellik sunuyor. Güncellemeler arasında, Plus abonelerinin Snap Stars’a (tanınmış kişiler ve Snapchat varlığı doğrulanmış diğer içerik oluşturucuları) yanıt verirken yanıtlarını daha görünür hale getiren öncelikli yanıtları yer alıyor.

Snapchat Plus aboneleri imza gibi kullanmak için emoji seçebiliyorlar.

Bunların yanı sıra birtakım kozmetik özellikler de bulunmakta. Plus aboneleri, kendi Bitmoji’lerine özel arka plan tasarımı ve uygulama ikonu değiştirme seçenekleri sunuluyor. Ayrıca, aboneler arkadaşları Snap’lerini izledikten sonra onlara göstermek için imza emoji de ayarlayabiliyorlar.

Snapchat, paralı üyelik sistemini şirketin kötüleşen mali durumuna katkı sağlaması için geliştirmişti. Apple’ın geçen seneki gizlilik hamlesi (Apple, uygulamarın kullanıcıları takip etmesini engelleyen bir özellik tanıtmıştı.) Snapchat dahil pek çok reklam gelirli uygulama ve hizmetin para kazanmasının önünü tıkamıştı. Ancak görünen o ki Snapchat, ücretli abonelik sisteminin başarısıyla birlikte rahatlamış gözüküyor.

Tutku Oza Topçu

İletişim, doğru bilgi ve nitelikli haberin ancak bilinçli kişiler ile var olacağını düşünen ve bu amaç doğrultusunda değer üretmeyi kafasına takmış meraklı bir ruh.

Tutku'nun dijitaliyidir için sloganı, "dijital, ancak bilinçli kişilerle iyidir" oldu.

Bir yanıt yazın