/

WhatsApp Son Görülme Durumunuzu Belirli Kişilerden Nasıl Gizlersiniz?

Ağustos 2022’de yayınlanan gizlilik odaklı yeni bir güncellemede WhatsApp, kullanıcıların “Son Görülme” durumlarının görünürlüğünü kişi bazında ayarlama olanağı ekledi.

Normal WhatsApp kullanıcılarının bileceği gibi, sohbet ettiğiniz bir kişinin “Son Görülme” durumu, konuşma dizisinin en üstünde yer alır ve bu kişinin en son ne zaman çevrim içi olduğunu size bildirir. Daha önce WhatsApp, Son Görülme durumunuzu devre dışı bırakmanıza izin veriyordu, böylece diğer kişiler en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu göremezdi, ancak ayarların seçenekleri “Herkes“, “Kişilerim” ve “Hiç kimse” ile sınırlıydı ve bireysel kişilere istisnalar yapmak için bir yol yoktu.

Bununla birlikte artık WhatsApp, mesajlaşma ağında en son ne zaman aktif olduğunuzu görmemeleri için belirli kişileri seçmenize izin veren “Kişilerim Hariç…” seçeneğini ekleyerek işleri değiştiriyor.

Mobil cihazlar için gizlilik ayarlarınızda nasıl değişiklik yapacağınızı sizin için adım adım açıklıyoruz.

  1. WhatsApp’ta, ekranın altındaki Ayarlar sekmesine (dişli simgesi) dokunun.
  2. Hesap -> Gizliliğe dokunun.
  3. Son Görülme ‘ye dokunun .
  4. Şunlar Dışında Kişilerimi seçin.
  5. Son Görülme durumunuzu gizlemek istediğiniz kişileri kişi listenizden seçin.
  6. Kişileri seçmeyi tamamladığınızda , ekranın sağ üst köşesindeki Bitti‘ye dokunun.

Son Görülme menüsünde yeni seçeneği görmüyorsanız, WhatsApp’ı en son sürüme güncellediğinizden emin olun ve tekrar deneyin. Artık son görülmenizi sadece istediğiniz kişilere gösterebilirsiniz.

Bir cevap yazın