/

Whatsapp’a Yeni Gizlilik Seçenekleri Geliyor

WhatsApp, gizliliğin ön planda olduğu yeni özellikler getireceğini salı günü açıkladı. Şirket, kullanıcıları uygulama üzerinde daha fazla kontrol sahibi yapmak ve iletişimlerini korumak için yenilikler amaçladığını belirtti.

Yeni özelliklerle birlikte WhatsApp, kullanıcıların uygulamayı çevrim içi olmadan özel olarak kullanmaları için bir seçenek sunacak. Bu ay içinde hizmete girecek bu özellik, kullanıcılarının hangi kişilerin çevrim içi durumlarını görebileceğini seçmesine izin verecek. Çevrim içi durumunuzu görebilecek kişilerin listesi kullanıcılar tarafından her an değiştirilebilecek. Şirket, güncellemenin hem masaüstüne hem de mobile geleceğini söylüyor.

WhatsApp ayrıca “bir kez görüntüle” medya mesajları için ekran görüntüsü almayı engelleme çalışmalarına başladı. Özellik şu an için test aşamasında ancak şirket bunu yakında kullanıcılara sunmayı düşünse de belirli bir tarih yok.

Türkçesi: Yeni özellik uyarısı! Artık WhatsApp’ta Bir Kez Görüntüle ile açıldıktan sonra kaybolan fotoğraf ve videoları gönderebilecek ve sohbet gizliliğiniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabileceksiniz!

Meta Kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg ise yeni özellikler hakkında “Mesajlarınızı korumak ve onları yüz yüze konuşma kadar özel ve güvenli tutmak için yeni yollar geliştirmeye devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Burak Berk Şahin

Dijitale ve özgürlüğe bağlı, üretmeyi sever. Teknolojinin içine doğmuş neslin kültürünü yaşatmaya adamış, ilerde dünya distopya olsa bile teknolojiyi sonuna kadar savunan bir insan. Berk’in dijital iyidir için sloganı “dijital iyidir, dijitali iyileştirmeye çalışmak daha da iyi” oldu

Bir cevap yazın