/

Google’ın Spam ile Savaşı Büyüyor

Google İşletme Profili Gönderi Politikalarını yenileyerek kullanıcılarına sundu. İzin verilmeyen içerikler arasına tekrarlanan fotoğraf ve videolar da dahil edildi.

Google İşletme Profili içerik politikalarına göre İşletme Profili Gönderileri’ni kapsayan içeriklere, spam olarak değerlendirdiği maddelere bazı güncellemeler getirdi. Google, izin verilmeyen içerikler arasına yinelenen fotoğraflar, gönderiler, videolar ve logoları da dahil etti.

Google’ın “Avoid Spam” başlıklı yayınladığı politikalarda güncel olarak şu maddeler yer alıyor:

  • Yazım hataları, dikkat çekici karakter kullanımı, anlamsız, bulanık veya kalitesiz görüntü ve video gibi otomatik veya dikkat dağıtıcı içerikler ya da tanınmayan içerik
  • Okuyucunun dikkatini olumsuz yönde dağıtan resimler, videolar veya bağlantılar
  • Kötü amaçlı yazılımlara, virüslere veya diğer zararlı yazılımlara bağlantılar
  • Kimlik avı dolandırıcılıkları
  • Yinelenen fotoğraflar, gönderiler, videolar ve logolar

Peki, Google İşletme Profili yayınlarınızda yinelenen fotoğraflar, yayınlar, videolar veya logolar yayınlarken yakalanırsanız ne olur? Bununla ilgili Joy Hawkins ve Colan Nielsen cuma günü Twitter hesabından yaptıkları paylaşımla şunları dile getirdiler: ‘‘Son zamanlarda reddedilen gönderilerle ilgili bir sürü şikayet duyuyoruz. Görsellerinizde veya stok fotoğraflarınızda (“yinelenen fotoğraflar”) logo kullanıyorsanız nedeni bu olabilir.’’

Aylin Aşkın

Aylin Aşkın

Dijital platformlar insanın kişisel ve mental gelişimi için günümüzde pragmatik yaklaşıldığında insanı bir üst seviyesine davet eden bir hal aldı.O İnsanın gelişim üzerine kendisine çizdiği görünmez sınırları dijitalin doğru kullanımı ile aşabileceğine inanıyor.Onun sloganı ise "Dijital ile kendini sınırlarının çok ötesinde bulacaksın."

Bir cevap yazın