/

Yeni Tomb Raider Oyununun Senaryosu Sızdırıldı!

Yayıncı Colin Moriarty Kutsal Semboller podcastinde, Lara Croft’u oynayacak aktörü seçmek için bir senaryo dosyasına eriştiğini açıkladı. Moriarty, “30’lu yaşlarının ortalarında, beyaz, 1.80 boyunda, atletik ve Emily Blunt veya Rosamund Pike görünümünde bir kadın arıyorlar.” diye konuştu. Tomb Raider’ı geliştiren video oyun şirketi Square Enix ise telif hakkı sebebiyle podcasti yayından kaldırdı.

Colin Moriarty, sızdırılan senaryonun yanı sıra oyunun içeriği hakkında bilgi veren bir pasajı da okudu:

“Lara Croft artık zirvede. Miras ve ailevi meselelerle uğraşan tecrübesiz genç kadın günleri geride kaldı.  Lara çocukluğunu bırakıp macera ve amaç dolu bir hayat yaşamaya başlayacak. Efsanevi kariyeri dergi ve gazetelerde övgüyle bahsediliyor. Yeni nesillere dünyadaki servetlerini aramaları için ilham verdi. Hayatının bu yeni evresi ile Lara, olması gereken yerin harabeler arasında olduğunun bilincinde.

Lara uzun yıllar unutulmuş yerlerin derinliklerine daldı, birçok hain rakiple karşılaştı ve dünyanın kayıp sırlarını yanlış ellere düşmemeleri için ortaya çıkarmak ve korumak için çalıştı. Ama yıllar geçtikçe Lara zirvede yalnızlaştı. Lara, bu yeni macerada tek başına üstesinden gelemeyeceği kadar büyük bir şeyle karşı karşıya. Lara ancak yanında bir ekiple üstesinden gelebileceği bir zorlukla karşılaşacak. İşbirliği ona yabancı. O hep tek başınaydı. Bu durum karşısında sudan çıkmış bir balıktan farkı yok.”

Moriarty Twitter’da yeni oyunun adını da açıkladı:

Türkçesi: Yeni TombRaider oyununun adı Project Jawbreaker. İçeriden biri bana aktörlerin sessizce denemek için kullandıkları bir senaryoyu sızdırdı ve ben de Chris’le Dustin’e 4 saatten uzun süren Sacred Symbols: A PlayStation Podcast’inde rolleri okuttum.

Colin Moriarty podcastinde ortak çalıştığı sunucuları Chris ve Dustin ile birlikte, Tanvi adında bir kadın ve Devindra adında bir adam ve ana karakter Lara Croft’un olduğu bir sahneyi canlandırdılar. Son olarak Moriarty, Lara Croft’un başka bir kadın karakterle romantik sahneleri olabileceğini de ekledi.

Sızdırılan senaryo Square Enix’i harekete geçirdi. Aynı gün telif hakkı sebebiyle podcastin bahsi geçen bölümleri yayından kaldırıldı.

Burak Berk Şahin

Dijitale ve özgürlüğe bağlı, üretmeyi sever. Teknolojinin içine doğmuş neslin kültürünü yaşatmaya adamış, ilerde dünya distopya olsa bile teknolojiyi sonuna kadar savunan bir insan. Berk’in dijital iyidir için sloganı “dijital iyidir, dijitali iyileştirmeye çalışmak daha da iyi” oldu

Bir yanıt yazın