Clubhouse’dan Geri Dönüş Çabaları

Pandemi döneminde popülerliği artan sesli sosyal medya platformu olan Clubhouse, “Houses” adı verilen özel topluluklar ile adından yeniden söz ettirmek istiyor. Herhangi bir kişi veya grubun Clubhouse içinde kendi moderatörlüğünde “House” yaratmasına izin veriyor.

Yalnızca davet yolu ile oluşturulabilen yeni özel topluluğun içinde bulunan herkes bir oda başlatabilecek veya planlayabilecek. Ayrıca kullanıcılar bu özel odalara istedikleri zaman uğrayabilecek, odadan odaya geçiş yapabilecek, arkadaşlarıyla ve diğer insanlarla da buluşabilecek.

Clubhouse CEO’su Paul Davison, her House’un kendi kişiliği, kültürü ve içerik denetleme kurallarına sahip olacağını, Clubhouse’un birden fazla topluluğa hitap ettiğini ve herkesin aynı şeylerden bahsetmek istemedi için doğru odaları bulmanın zor olabileceğini belirtti.

Yeni özelliğin beta sürümü, kaydolmak ve platformda kendi evini oluşturmak isteyenler için kullanılabilir. Twitter üzerinden Clubhouse kullanıcılarına sunulan kayıt sayfasında bir “House” oluşturmak için adınızı, kullanıcı adınızı, ne isim vereceğinizi, başkalarına nasıl tarif edeceğinizi ve kimi davet etmek istediğiniz soruluyor.

Bir yanıt yazın