/

Twitter’a Yorum Sabitleme Geliyor!

Tweet’inize ünlü biri yorum yaptı veya insanların görmesini istediğiniz harika bir yorumla mı karşılaştınız? Yakında bu yorumları Twitter’ın yeni özelliği “Sabitlenmiş Yorum” ile herkese gösterebileceksiniz.

Özellik şu anda test aşamasında ancak yakında kullanıcılara sunulması planlanıyor. Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong, mayıs ayında seçeneğin ilk testini gerçekleştirdi ve örneklerini yayımladı. Yorumun sağ üst köşesindeki üç noktaya basılarak açılan seçeneklerden sabitlemeyi yapabilirsiniz.

Özellik, ünlülerin etkileşimi vurgulamak veya tweet’lerinize yapılmış en güzel yorumları yukarıya çıkarmada yardımcı olabilir. Ayrıca markaların “en yaratıcı yorum” etkinlikleri yaparak kullanıcılarıyla etkileşimlerini yükseltme olanağı sağlayabilir.

Ancak buradaki itici güç, tweet deneyiminize başka bir kontrol ögesi eklemek. Geçtiğimiz yıllardan beri Twitter, topluluklarda yorum kontrollerinden kendinizi bir sohbetten çıkarmaya kadar bir takım araç ekledi. Bu bağlamda, basit bir iyileştirmeymiş gibi görünen yorum sabitleme özelliğiyle amaçlanan, hem kullanıcılara etkileşimde bulundukları ögeler üzerinde daha fazla kabiliyet verebilmek hem de kullanıcıların uygulamada nasıl davrandıklarını daha yakından inceleyebilmek.

Arda Yardımsever

Kürselleşmiş dünyanın içine doğan bir Z kuşağı. Dil bilime olan ilgisi sayesinde dünya vatandaşlığı pasaportunu doğuştan alan biri.

Arda’nın dijitaliyidir için sloganı “dijital eğer siz dünyaya açıksanız iyidir” oldu…

Mail: arda@dijitaliyidir.com

Bir cevap yazın